Akcesoria do kominków i Austroflamm

Austroflamm jest rodzajem pieca wolnostojącego. Oczywiście tym piecem wolnostojącym jest kominek. Wkłady kominkowe austroflamm bardzo często są określane są mercedesem wśród wszystkich wkładów kominkowych. Obudowy kominkowe do takich wkładów bardzo łatwo dobrać.

Akcesoria do kominków z wkładem Austroflamm

Akcesoria do kominkówAkcesoria do tego pieca i kominków mogą wyglądać tradycyjnie, jak i być bardziej nowoczesne. Montowane piece wolnostojące w Poznaniu z wkładem austroflamm są sterowane przy pomocy wodzika powietrza pierwotnego lub wtórnego. Niektóre kominki z płaszczem wodnym, także posiadają wkłady kominkowe austroflamm. Dana firma, oprócz wkładów także produkuje piece wolnostojące, które dawniej były nazywane kozami. Takie piece pasują zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Akcesoria do kominków wkłady kominkowe oraz piece wolnostojące mogą być różnych kształtów: owalne, półokrągłe, trójstronne, dwustronne, zbudowane w technologii klepanej szyby, zbudowane w technologii klejonej szyby, równoboczne, z drzwiami uchylanymi, z drzwiami podnoszonymi. Zbudowane są z korpusu stalowego, z czopucha żeliwnego, komora spalania jest wyłożona ceramiką – keramottem. Dzięki temu można zachować jasny oraz czysty wygląd paleniska w kominku. Sadze, które powstają wypalają się, dlatego w tych wkładach nie powstają żadne osady. Komora spalania w takim wkładzie kominkowym osiąga szybciej wyższą temperaturę, w krótszym czasie. Keramot jest odporny na bardzo wysokie temperatury, wytrzymuje do około tysiąca dwustu stopni Celsjusza.

Stal powierzchni może być w kolorze antracytu lub galwanizowania. Szybki mogą być płaskie, pryzmatyczne, podwójne, półokrągłe lub klejone. Piece wolnostojące austroflamm mogą być wykończone ceramiką, stalą inox, stalą antracytową, marmurem lub steatytem, a materiałem, z które są wykonane to zazwyczaj: stal, żeliwo, ceramika, aluminium lub keramott.