Aranżacja wnętrz – styl fusion

Aranżowanie wnętrz to często prawdziwe wyzwanie dla projektanta – osoby decydujące się na jego usługi czasami nie wiedzą same, czego chcą. Nie potrafią zdecydować się na konkretny styl i mgliście opisują swoje oczekiwania.

Nietypowe i oryginalne wnętrza

aranżacja wnętrzW takiej sytuacji architekt wnętrz ma często twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli jednak jest naprawdę dobry w tym, co robi, poradzi sobie. Jeśli na przykład klienci nie mogą zdecydować się pomiędzy stylem nowoczesnym a klasycznym, warto zaproponować im styl fusion. Jest to bowiem połączenie nowoczesności z tradycją. Zatem znajdziemy tam zarówno elementy pop-artu, jak i rozwiązania nawiązujące do stylu rokoko. Aranżacja wnętrz w stylu fusion wzięła swoje początki we Francji, a konkretniej wszystko zaczęło się od designera Philippe Starcka, który projektował… krzesła. Nie były to jednak byle jakie krzesła, bo wykonane z pleksi, chociaż przypominały wyglądem te za czasów Ludwika XVI. Było to zatem przełomowe dla świata wzornictwa i takie niebywałe połączenie nowoczesności z klasyką przyjęło się w środowisku. Takie łączenie stylów zaczęło być stosowane także przez innych projektantów i dzisiaj jest naprawdę powszechne.

aranżacja wnętrzAranżacja wnętrz w stylu fusion to taka, która przede wszystkim jest kreatywna – to nie rozwiązanie dla nudnych ludzi, a dla tych, którzy są prawdziwymi indywidualistami we wszystkim, co robią. I oczywiście błądzą ci, którzy myślą, iż to po prostu losowe łączenie niepasujących do siebie mebli i dodatków. Nawet w stylu fusion trzeba mieć wyczucie i dlatego najlepiej jest powierzyć zadanie projektowania wnętrza w takim stylu profesjonaliście, który będzie wiedział, co robi. W ten sposób nie przekroczymy granicy, za którą bardzo często stoi już po prostu kicz. W stylu fusion można jednak wykorzystać na przykład decoupage – czyli metodę samodzielnego zdobienia mebli czy dodatków. Możemy na przykład przemalować jakiś mebel na ekstrawagancki, intensywny kolor. Będzie on naprawdę wyróżniał się pośród innych i będzie stanowił podstawowy akcent w naszym wnętrzu. Jeżeli boimy się przekroczenia granicy kiczu – skorzystajmy ze wsparcie doświadczonego projektanta, a na pewno tego nie pożałujemy. Wnętrze w stylu fusion to rzecz dla osób odważnych, które nie boją się innowacyjności, jeśli należymy do takich – na pewno efekt nam się spodoba.

Oczywiście usługa projektowania wnętrz nie należy do najtańszych, jednak decydując się na nią, mamy pewność, że efekt będzie właśnie zgodny z naszymi oczekiwaniami i że będziemy mogli zapomnieć o kiczu.