Baterie umywalkowe wysokiej jakości

Wydawać by się mogło, że baterie umywalkowe to rzecz na tyle drobna, że ich wybór powinien być bardzo prosty. Tymczasem mamy do wyboru tyle modeli i rodzai tego elementu armatury łazienkowej, że wybór może być dla nas naprawdę trudny. Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednią jakość naszych sprzętów. Jednym ze sprawdzonych producentów armatury sanitarnej jest firma Grohe.

Baterie dwu lub trzyotworowe

baterie umywalkowe GroheW ofercie marki Grohe znajdziemy wiele modeli nowoczesnych baterii umywalkowych – w sam raz do łazienki lub kuchni. Szeroki wybór sprawia, że jest to firma, którą powinien zainteresować się każdy – niezależnie od tego, jaki styl aranżacji jest mu najbliższy. Szeroki asortyment firmy sprawia, że możemy znaleźć w ich ofercie modele pasujące do każdego wnętrza, począwszy od klasycznych, po art deco i na nowoczesnych kończąc. Przyglądając się samym bateriom, już na pierwszy rzut oka możemy podzielić je na kilka kategorii. Po pierwsze w swojej ofercie firma Grohe ma wiele baterii jednootworowych – najprościej tłumacząc, do ich montażu wystarcza wywiercenie jednego otworu. Dźwignia do odkręcania i zakręcania wody umieszczona jest bezpośrednio na baterii. Innym rozwiązaniem są baterie umywalkowe Grohe dwu lub trzyotworowe. Te pierwsze posiadają pojedynczą dźwignię do regulacji strumienia, która jest montowana osobno. Tak więc do ich montażu potrzebne jest utworzenie dwóch otworów – tak jak nazwa wskazuje.

baterie umywalkowe GroheAnalogicznie baterie trzyotworowe potrzebują wywiercenia trzech otworów – jeden na korpus baterii i po dwa na osobny montaż w ścianie uchwytów. Takie rozwiązanie cieszy się szczególnym uznaniem wśród miłośników na wskroś nowoczesnego i minimalistycznego stylu. Możemy dobrać taką baterię, która będzie składać się z prostych, geometrycznych elementów, które zamontowane w ścianie będą dawać niezwykły efekt. Za najbardziej ekologiczne rozwiązania uznaje się te baterie umywalkowe, które są wyposażone w jedną dźwignię. Te pozwalają na mniejsze użycie wody – nie możemy uzyskać tak obfitego strumienia, jak w wypadku baterii z dwoma uchwytami. Jednak firma Grohe oferuje ekologiczne baterie umywalkowe z dwoma uchwytami właśnie, które zostały wyprodukowane z myślą o oszczędzaniu wody. Firma Grohe rozpieszcza swoich klientów także wyborem kolorów baterii. To nie tylko srebrna armatura polerowana na wysoki połysk.

Możemy znaleźć też czarne akcesoria, które idealnie wpasują się w eleganckie wnętrza lub złote, podkreślające charakter łazienek w stylu art deco. Nie zapominajmy, że w ofercie znajdziemy też baterie idealnie pasujące do kuchni. Te są zazwyczaj wyższe – wygodne w użytkowaniu podczas konieczności umycia dużych naczyń.