Budowa ogrodów zimowych

Czasem człowiek chciałby więcej czasu spędzać na łonie natury. Niestety, kiedy zbliżają się chłodniejsze dni, pojawiają się przeziębienia, choroby i robi się coraz ciemniej. Co zrobić w sytuacji, kiedy tęsknimy za naturą, a za oknem jest zimno? Możemy zorientować się w możliwościach powiększenia przestrzeni użytkowej naszego budynku i pomyśleć o budowie zimowego ogrodu.

Czy warto posiadać ogród zimowy?

ogrody zimowe drewnianeObecnie ogrody zimowe drewniane są bardzo popularne z kilku względów. Przede wszystkim powiększają dom o nowe pomieszczenie. Poza tym są przyjazne środowisku, co również jest istotne. Drewno również nadaje się nawet do mieszkań alergików, ponieważ nie uczula. Drewno jest też świetnym materiałem, jeżeli chodzi o możliwość obróbki. Można wybrać niepowtarzalne ramy i rozmiary według potrzeb. Ogrody zimowe stwarzają niesamowitą atmosferę i co najważniejsze, dzięki nim w domu automatycznie jest więcej światła. Kolejnym użytkowym plusem jest zabezpieczenie domu przed przeciekaniem. Kwestie wizualne również są niezwykle ważne, potrafią poprawić jakość życia i zapewnić dobry humor. W zimowym ogrodzie niezależnie od pogody można mieć kontakt z naturą. Podczas budowy ogrodu można zdecydować się na konstrukcję słupowo – ryglową. W tym przypadku nośną konstrukcją są drewniane słupki wyposażone w specjalne nakładki.

ogrody zimowe drewnianeNakładki aluminiowe zawsze umieszcza się na zewnątrz konstrukcji, co pozwala na trwałe zamocowanie szkła oraz ochronę drewna. Pamiętajmy o wyborze odpowiednich szyb. Można zdecydować się na szyby antywłamaniowe lub hartowane. Kolejną istotną kwestią jest trwałość. Czasami zastanawiamy się, czy taki ogród zimowy będzie w stanie wytrzymać bez żadnych remontów przez kilka lat. Otóż odpowiednio przemyślany i zaimpregnowany będzie niezwykle trwały. Drewno posiada wysoką odporność na temperatury, więc na pewno nie przytrafi się nam sytuacja, kiedy zmieni swoją formę. Takie wypadki zdarzają się tylko przy nietrwałych materiałach PCV. Pomyślmy też, czy nasz ogród zimowy ma być wyposażony w ogrzewanie. Kiedy planujemy budowę ogrodu zimowego, warto skontaktować się z profesjonalną firmą, która wykona usługę fachowo i pomoże w podjęciu decyzji w kwestii wyboru wentylacji, czy ogrzewania.

Lepiej zaufać sprawdzonym osobom, ponieważ montaż wymaga precyzji. Należy zastanowić się nad wentylacją dolną, górną i kwestiami odwadniania. Odpowiednia ekipa pomoże to wszystko zrealizować oraz doradzi, na co najlepiej się zdecydować. Stworzą solidne fundamenty, na których cała konstrukcja będzie mogła dobrze się opierać.