zlewozmywaki granitowe jednokomorowe

Co trzeba wiedzieć o zlewach z granitu?

Niedrogie zlewy z tworzyw sztucznych są coraz rzadziej wybierane przez konsumentów. Widzą oni, że to zlewy tanie, ale kiepsko wykonane. Przy odpływie szybko robią się ciemniejsze przebarwienia, trudno jest doczyścić ich porowatą strukturę, a podczas szorowania czy używania agresywnych detergentów można tylko zniszczyć powierzchnię zlewu.

Zlewozmywaki z kamienia

zlewozmywaki granitowe jednokomoroweDlatego też konsumenci zwracają się w stronę droższych, ale trwalszych opcji. Jedną z nich są trwałe zlewozmywaki granitowe jednokomorowe lub dwukomorowe. Granit to rodzaj kamienia, podobnie jak marmur. Jednak ten drugi jest mniej wytrzymały, szczególnie jeśli chodzi o działanie kwasów czy wody. Dlatego z granitu wykonuje się nie tylko zlewy, ale też blaty, podłogi, czy schodu. Co warto wiedzieć o tych zlewach? Na pewno jak już zostało to wspomniane są one wyjątkowo wytrzymałe. Można powiedzieć, że są one wręcz niezniszczalne. Szorowanie drucianą szczotką, silnym detergentem, używanie naprzemiennie gorącej i zimnej wody czy uderzenia i próby zarysowania nie uszkodzą takiego zlewu. Warto zaznaczyć też, że granit to bardzo ładny materiał.

zlewozmywaki granitowe jednokomorowePosiada gładką fakturę, jest delikatnie lśniący. Dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, od jasnych do ciemnych kolorów. Naturalnie ma on wzór jakby popękany, poprzecinany jaśniejszymi kreskami. Całość wygląda bardzo estetycznie i będzie pasowała zarówno do nowoczesnej, jak i do klasycznej kuchni. Kolejna kwestia warta zaznaczenia to przygotowanie miejsca pod ten zlew. Granit to ciężki kamień, więc nie można go zamontować na byle jakich szafkach. Potrzebne są meble wzmocnione, które nie ugną się i nie popękają pod ciężarem granitu. Wybierając tanie meble możemy być pewni, że zlew nie będzie dobrze osadzony, a same szafki szybko się zniszczą i będą wymagały natychmiastowej wymiany. W razie wątpliwości zawsze można zapytać osobę wykonującą meble na wymiar czy też sprzedawcę w sklepie, jaka jest odporność na obciążenia danych mebli i czy można na nich zamontować zlewy granitowe. Wtedy będziemy pewni, że wybraliśmy to co najlepsze i w najbliższej przyszłości nie czeka nas remont. Zlewy wykonane z granitu to zdecydowanie bardzo korzystna opcja zakupowa. Taki zlew przetrwa wszystko, nie niszczeje i ładnie się prezentuje w kuchni.

Jedyne o czym trzeba pamiętać to fakt, iż przed jego zamontowaniem musimy sprawdzić, czy nasze szafki pod zlewem są odpowiednio mocne. W ten sposób zyskamy wytrzymały zlew, który będzie nam służył przez wiele lat. warto jest inwestować w takie sprawdzone rozwiązania.