Czy wykonywanie mebli na wymiar ma sens?

Hipermarketów, w których kupić można meble dla kuchni, salonu, przedpokoju czy pokoju dziecięcego nie brakuje, a mimo to wiele osób decyduje się zamówić ich wykonanie u stolarza. To niezwykle popularny w ostatnim czasie trend, który ma wielu zwolenników. Nic w tym dziwnego, bo tego rodzaju meble są praktyczne, trwałe i doskonale się prezentują, a przy tym idealnie wpisują się w nasze potrzeby.

Meble na wymiar od stolarza

meble na wymiarWiele firm dzisiaj oferuje wykonywanie mebli na wymiar. Warto się zdecydować na ich zamówienie z kilku powodów. Po pierwsze, dzięki zdjęciu dokładnych wymiarów będzie się mieć pewność, że meble będą idealnie pasować do pomieszczenia. Wbrew pozorom nie jest to bowiem tak oczywiste. Ściany nie zawsze są proste, niektóre mieszkania mają różnego rodzaju wnęki, zróżnicowany jest układ rur gazowych i instalacji wodno-kanalizacyjnej. To generuje często różnego rodzaju problemy w trakcie montażu i sprawia, że konieczne jest modyfikowanie kupionych mebli. Nie zawsze przeróbki udaje się zamaskować, a to z kolei nie wygląda estetycznie. Rozwiązaniem szytym na miarę jest więc zamówienie mebli na wymiar. Wykonuje je stolarz, który na samym początku rozmawia z inwestorem o projekcie i jego oczekiwaniach. Dziś nic nie ogranicza pracy fachowców. Dysponują oni wieloma rodzajami płyt i frontów, mogą zaproponować całe mnóstwo ciekawych rozwiązań.

meble na wymiarTo sprawia, że meble są unikalne, oryginalne i nowoczesne. Mogą być w pełni dostosowane do wymagań osoby zamawiającej i jej potrzeb. Cena takich mebli jest nieco wyższa niż w przypadku tego rodzaju produktów z popularnych sieciówek, niemniej ich jakość jest zdecydowanie lepsza. Są trwalsze i solidniejsze. Stanowią idealną propozycję dla osób, które w trakcie poszukiwań mebla idealnego, nie znaleźli takiego w sklepie. Nie chcą iść na kompromis, więc poszukują kogoś, kto go dla nich wykona. Może to być duża szafa do przedpokoju o niestandardowym układzie półek oraz niebanalnym lustrem lub zabudowa małej łazienki. Realizacja indywidualnego projektu jest zdecydowanie dłuższa niż w przypadku gotowych rozwiązań. Meble na wymiar są składane na miejscu przez stolarza, najczęściej w ciągu kilku tygodniu od złożenia zamówienia.

Dziś każdy może pozwolić na ustawienie w mieszkaniu mebli wykonanych według własnego pomysłu. Konkurencja jest duża, niższe są więc też ceny za tego rodzaju usługę. Daje to możliwość wcielenia w życie własnego projektu, a co za tym idzie – zamówienie mebli idealnie wpisujących się w nasze potrzeby. To bardzo dobre rozwiązanie, z którego korzysta dziś całe mnóstwo osób.