Dlaczego odkurzacze centralne są coraz popularniejsze?

Popularność odkurzaczy centralnych rośnie coraz bardziej. Jeszcze do niedawna zniechęcaliśmy się ich wysokimi cenami jednak teraz coraz chętniej przyznajemy, że nie jest to wcale cena wygórowana. Centralne odkurzacze to przecież niezwykły komfort użytkowania oraz czyste, pozbawione zarazków powietrze.

Instalacja odkurzacza centralnego

odkurzacz centralny To prawda – montaż odkurzaczy centralnych nadal jest dość kosztowny. Cena jest jednak bardzo zróżnicowana i mocno uzależniona od naszych potrzeb. Odkurzacz centralny instalacja dla niewielkiego domku to wydatek rzędu około dwóch – trzech tysięcy. Trzeba jednak pamiętać, że producent przewiduje dwudziestopięcioletnią gwarancję na ten produkt. Żaden tradycyjny odkurzacz nie jest w stanie sprawnie pracować przez tak długi czas. Ponadto instalacja odkurzacza centralnego jest dość skomplikowana, wymaga bowiem przygotowania kanałów dystrybucji powietrza w ścianach. To oczywiście wiąże się z pewnymi kłopotami. Nieuważny fachowiec może uszkodzić instalację już istniejącą albo źle zamontować instalację odkurzacza. Odczujemy to bardzo szybko w postaci zatykających się kanałów. Dlatego tak ważne jest aby instalacja odkurzacza centralnego została wykonana przez prawdziwych fachowców a nie pierwszą lepszą ekipę remontową.

Zaleca się też aby montaż odkurzaczy centralnych przeprowadzić na etapie budowy domu. Nie zawsze mamy jednak ku temu okazję. Jeśli chcemy zamontować odkurzacz w domu już stojącym powinniśmy zachować odpowiednią ostrożność a na koniec przygotować się na tynkowanie ścian. Jest to jednak dobra okazja aby podnieść nieco walory estetyczne naszego mieszkania. W strategicznych miejscach warto położyć kamień dekoracyjny z Krakowa, który świetnie pasuje do większość wnętrz. Jeśli weźmiemy pod uwagę długowieczność odkurzaczy centralnych musimy przyznać, że to rozwiązanie wcale nie jest wiele droższe od klasycznych odkurzaczy. Ale w przeciwieństwie do nich odkurzacz centralnych służy nam ogromną wygodą i jest bardzo przyjazny dla domowników. Całe zanieczyszczenie wysysane jest bowiem systemem kanałów do jednostki centralnej i wypychane na zewnątrz domu. W ten sposób wszystkie zarazki i kurz nie wracają z powrotem do obiegu. Jest to szczególnie ważny argument dla wszystkich alergików.

Fakt, że odkurzacz centralny nie wymaga ciągnięcia jednostki za sobą sprawia, że jest on wygodny w użytkowaniu dla dzieci i osób starszych. Jest więc on wygodny, zdrowy a do tego jeszcze cichy. Nic więc dziwnego, że jego popularność tak bardzo wzrasta. Zdecydowanie jest to rozwiązanie warte przemyślenia.