magazyn stalowy

Dlaczego warto wybrać halę murowaną dla biznesu?

Decydując się na budowę hali z przeznaczeniem do produkcji czy magazynowania, wielu przedsiębiorców staje przed dylematem, którą wybrać – stalową czy murowaną? Obie mają swoje zalety i wady. Przed podjęciem decyzji należy skonkretyzować profil działalności, potrzeby przedsiębiorstwa, a także wziąć pod uwagę ewentualną rozbudowę obiektu.

Na jaką halę się zdecydować?

hala z płytyRozwijając swój biznes w wielu firmach wymagana jest rozbudowa obiektów, aby pomieścić rosnącą liczbę sprzętu, maszyn czy materiałów. Rozważając opcję stalowej lub murowanej hali należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Jeśli chodzi o hale stalowe, to niewątpliwymi zaletami jest krótki czas budowy, ponieważ nie potrzebuje ona długiego wylewania fundamentów. Czas może być skrócony dzięki budowaniu z półgotowych materiałów – wynosi on zwykle do ośmiu tygodni. Ponadto hale stalowe wyróżniają się swoją lekkością, co również ma znaczenie przy montażu, a także przy ewentualnej rozbudowie. Możliwa modyfikacja czy tanie koszty rozbudowy, to tylko i wyłącznie zaleta hal stalowych. Jeśli chodzi o wielkości hal, to można ją dobierać dowolnie – wysokość może sięgać aż 9 metrów, a rozpiętość nawet 30 m.

magazyn stalowyTaki rodzaj obiektów sprawdza się przy przedsiębiorstwach posiadających materiały, które nie są tak podatne na wilgoć oraz ewentualne zmiany klimatyczne. Jednak w przypadku np. stolarstwa, gdzie materiały drewnopochodne chłoną wilgoć, czy przy rolnictwie, gdzie wszelkie pasze oraz nawozy potrzebują suchej powierzchni, wybór hali stalowej może być chybionym pomysłem. Hale murowane w łódzkim dla rolników to częsty wybór, a to ze względu na mnogość ich zalet. Rolnicy potrzebują przechowywania swoich suchych produktów czy półproduktów w odpowiednim miejscu, a ich maszyny muszą być odpowiednio zabezpieczone w czasie, w którym nie są w ogóle używane. Hale murowane są zwykle bardziej dopasowane do inwestora i jego wymagań. Niewątpliwymi zaletami hal murowanych jest ich wytrzymałość połączona z solidnością, wynikającej z czasu, jaki trzeba poświęcić, aby je wybudować. Zwiększony poziom bezpieczeństwa takich budynków pozwala na lepszą i spokojniejszą pracę oraz brak zmartwień o to, czy hala wytrzyma trudne warunki atmosferyczne.

Wybierając halę odpowiednią dla swojego biznesu, warto zastanowić się nad halą murowaną. Posiada ona sporo zalet, a przede wszystkim zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Przedsiębiorcy nie muszą martwić się o pogodę, opady atmosferyczne czy o bezpieczeństwo konstrukcji. Co prawda ich budowa trwa dłużej, tym niemniej jednak korzyści, jakie dzięki niej uzyskamy są tego warte.