Dobrze wyposażone kabiny prysznicowe

Łazienka jest pomieszczeniem, które służy nie tylko do dbania o higienę. Dla wielu osób to także przestrzeń, która daje im możliwość relaksu oraz poprawy samopoczucia. Nie od dziś wiadomo bowiem, że hydromasaże mają pozytywny wpływ na organizm człowieka, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Rolki do kabiny do swobodnego rozsuwania

rolki do kabiny prysznicowejObecnie nowoczesne modele wanien, jak i kabiny prysznicowe oferowane są często z funkcją hydromasażu. Jeśli więc stoimy właśnie przed koniecznością skompletowania wyposażenia do łazienki, wybierzmy dobrze wyposażoną kabinę prysznicową – taką, która będzie zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna. Wysoka jakość kabiny zaczyna się od najmniejszych części, a więc od tych elementów, które najczęściej są niedoceniane. To na przykład rolki do kabiny prysznicowej, które pozwalają na swobodne rozsuwanie i zasuwanie drzwi. Przy wyborze kabiny zwróćmy więc uwagę na zastosowane rolki. Powinny być one naprawdę wytrzymałe, gdyż wówczas zminimalizujemy ryzyko wystąpienia awarii. Dobrze sprawdzają się rolki, które są podwójnie łożyskowane – według producentów potrafią bezawaryjnie wytrzymać przez nawet 200 tysięcy cykli otwierania i zamykania drzwi kabiny. Ponadto są skonstruowane w taki sposób, że nie krzywią się i nie wyginają, nie ma też możliwości, aby takie rolki zacięły się – działają zawsze w pełni sprawnie.

rolki do kabiny prysznicowejCiekawą opcją są też rolki wypinane, ponieważ mają jedną, naprawdę wartościową zaletę. Mianowicie pozwalają na zdjęcie drzwi kabiny – z czego ucieszą się panie domu, którym zależy na łatwym dostępie do najbardziej ukrytych miejsc kabiny w celu ich wyczyszczenia. Dzięki takim wypinanym rolkom, nie będzie żadnego problemu z utrzymaniem kabiny w czystości. Drugim ważnym elementem wyposażenia kabiny są oczywiście zawiasy – dobrze sprawdzają się te wykonane z chromowanego mosiądzu, ponieważ prezentują się naprawdę estetycznie. Ponadto zastosowany materiał zapewnia długą żywotność zawiasów, nawet do 100 tysięcy cykli. Zwróćmy uwagę też na zamontowane w kabinie profile – najlepszym wyborem są te aluminiowe, ponieważ zapewniają oczekiwaną solidność oraz stabilność kabiny. Dzięki nim jej użytkowanie jest naprawdę komfortowe, ponadto takie profile są proste w montażu. Oczywiście najważniejsze jest szkło do zabudowy – dostępne jest ono w różnych grubościach od 6 mm, dlatego bez problemu dobierzemy produkt, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Cieńsze szkło, np. 5 mm, jest niewskazane, ponieważ może pękać. Bez wątpienia podczas wyboru kabiny prysznicowej trzeba zwracać szczególną uwagę na jej wyposażenie. Tylko wysokiej jakości części sprawią, że będziemy mogli bez problemu eksploatować kabinę przez długi czas.