Dostępne wagi przemysłowe

Przemysł to pojęcie ogólne, które zawiera w sobie wiele przeróżnych branży. Zatem każda z nich będzie potrzebowała innych systemów wagowych. Zobaczmy więc, co proponują sprawdzeni polscy producenci. Pierwszym rodzajem wagi przemysłowej jest system fundamentowy. To po prostu pomost o określonym rozmiarze (najczęściej 1×1 m lub 1,5×1,5), na którym umieszczamy towar.

Wagi przemysłowe w ofertach producentów

waga przemysłowaTaka waga sprawdza się w miejscach, gdzie ładunki są naprawdę duże. Może ona zważyć towar o wadze maksymalnej 300 kg, 500 kg lub 1 t, w zależności od modelu. Taka waga przemysłowa fundamentowa posiada najczęściej cztery czujniki tensometryczne, odpowiednio rozmieszczone, dzięki czemu dokładność wyników jest bardzo duża. Zaletą tego typu wag jest też to, że są one odporne na wodę, dlatego nawet w przypadku zalania system dalej będzie całkowicie sprawny. Wagi przemysłowe fundamentowe dostępne są w wersji ze zwykłej stali, jak i stali nierdzewnej.

waga przemysłowaNastępne wagi wykorzystywane w przemyśle to wagi hakowe, które można zamocować przy dźwigach czy suwnicach. Za ich pomocą można ważyć podwieszone ładunki. W ofertach producentów znajdziemy takie systemy wagowe akumulatorowe oraz zasilane za pomocą baterii. Możemy wybrać też wagę, która posiada w wyposażeniu pilota do zdalnego sterowania. Dodatkowo tego typu waga może być podłączona do drukarki etykiet, do komputera czy do drukarki taśmowej, dzięki czemu od razu po zważeniu można generować raporty lub drukować kwity wagowe czy etykietki. Kolejna opcja to hermetyczna waga przemysłowa przeznaczona do kontaktu z agresywnymi substancjami chemicznymi. Jest ona bowiem odporna na mocne detergenty, jak i kwasy czy sole. Posiada bowiem całkowicie nierdzewne czujniki tensometryczne. Taka waga to rozwiązanie idealne do przemysłu chemicznego. Pozwalają na szybkie i wygodne ważenie i charakteryzują się naprawdę wysoką dokładnością wyników. Za ich pomocą można liczyć sztuki, jak i dokonywać selekcji progowej. Waga taka ma też wiele innych opcji i podobnie jak waga hakowa, może być podłączona do komputera czy do drukarki. Konkludując, w wielu branżach przemysłu wykorzystuje się wagi, o czym świadczy szeroki asortyment producentów systemów wagowych.

Znajdziemy w ofertach sporo interesujących propozycji i z pewnością dobierzemy wagę idealną do danej branży, jak na przykład waga hermetyczna, która sprawdza się najlepiej w przemyśle chemicznym. Wagi dostępne są w wielu różnych cenach, dlatego bez problemu możemy znaleźć coś odpowiedniego do własnych aktualnych możliwości finansowych.