Drewniany domek na działkę

Działka to teren, który pozwala nam na najwyższy poziom relaksu – mamy ogród, w którym możemy miło spędzić czas. Na działce musi jednak koniecznie stanąć domek, abyśmy mogli też bez problemu skorzystać z sanitariatu, uciec przed słońcem, wziąć prysznic czy zaparzyć kawę.

Producent domków surowych i zaimpregnowanych

producent domków z drewnaJeśli mamy już działkę, wybór domku nie powinien przysparzać nam problemu – z pewnością mamy jakąś wizję, którą wystarczy zrealizować. Osoby niezdecydowane mogą jednak zastanawiać się nad czym, czy lepszy będzie domek murowany, czy może domek drewniany? Opcją bliższą natury jest zawsze domek drewniany i jest to naprawdę atrakcyjny wybór, który wiąże się z samymi zaletami. Oczywiście wtedy, kiedy drewno zostanie odpowiednio zaimpregnowana. Impregnacja jest naprawdę ważna, gdyż chroni drewno zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i przed owadami. Polecany producent domków z drewna oferuje zarówno obiekty w stanie surowym, jak i te, których drewno zostało już zaimpregnowane – dzięki temu na samym początku nie musimy się niczym przejmować, jednak musimy pamiętać, że impregnację należy powtarzać w regularnych odstępach czasu. Najlepiej, żeby działo się to raz na rok. W ten sposób wydłużymy trwałość drewna i sprawimy, że domek na działce będzie wyglądał atrakcyjnie nawet mimo upływającego czasu.

producent domków z drewnaZ drewna może być wykonany nie tylko domek do mieszkania, ale także domek narzędziowy. Taka przybudówka na narzędzia to naprawdę dobry wybór. Prezentuje się o wiele ładniej niż budynek wykonany z blachy. Jeśli jesteśmy już przekonani, że drewno będzie naprawdę dobrym wyborem, powinniśmy zastanowić się, jaki jego gatunek wybrać. W ofertach natrafimy zarówno na domki wykonane z tańszego gatunku drewna – z sosny czy ze świerku, jak i z tych bardziej ekskluzywnych rodzajów. Tak naprawdę jednak sam rodzaj drewna ma najmniejsze znaczenie, ponieważ i tak każde musi być poddane impregnacji. A to poprawność konserwacji będzie miała wpływ na to, czy drewno będzie odpowiednio trwałe, czy też nie. Zazwyczaj poleca się wykonanie nawet dwóch lub trzech warstw impregnatu. To stanowi odpowiednie zabezpieczenie drewna. Przed impregnacją należy jednak upewnić się, że drewno było sezonowane przez określony czas – im dłużej, tym lepiej.

Dzięki sezonowaniu drewno traci wilgotność, a więc staje się lepszym materiałem konstrukcyjnym. Drewno mokre nie nadaje się do zbyt wielu zastosowań i, choć sprzedawane jest taniej, lepiej go unikać. Producenci oferują nam zarówno domki prefabrykowane, jak i deski i belki do samodzielnego stworzenia konstrukcji szkieletowej obiektu.