Ergonomiczne projekty adaptacji przestrzennej dla nowoczesnego biura

Proces projektowania dobrych rozwiązań architektonicznych powinien bazować przede wszystkim na określeniu potrzeb przyszłych użytkowników. Zupełnie inne aspekty będą dla nas istotne, kiedy będziemy projektować domowy azyl, adaptować przestrzeń budynków administracji publicznej, szkoły czy nowoczesnego biura lub pracowni.

Projektowanie wnętrz podzielonych na strefy

projektowanie wnętrzKluczem w procesie realizacji projektów przestrzeni biurowych powinna być przede wszystkim ergonomia. Jednak nawet projektanci wnętrz wielkich korporacji często wdrażają w swoich koncepcjach zaskakujące, kreatywne rozwiązania. Obecnie firmy nie definiują już klasyczne boxy i przestrzenne sale konferencyjne. Organizacja to przede wszystkim zgrany zespół profesjonalistów, dlatego przygotowując rozwiązanie przestrzenne z myślą o przyszłych pracownikach postarajmy się, aby czuli się tam dobrze. Pierwszym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz biura jest wydzielenie poszczególnych stref, takich jak recepcja, miejsce przystosowane do pracy, zaplecze gastronomiczne, gdzie będziemy mogli odpocząć w trakcie przerwy i napić się kawy oraz dobrze zaplanowana i atrakcyjna pod względem akustyki wielofunkcyjna sala na potrzeby przygotowywania konferencji lub szkoleń.

projektowanie wnętrzPrzemyślane, nowoczesne biuro sprzyja rozwojowi innowacji oraz interakcji pomiędzy pracownikami, dzięki czemu o wiele bardziej angażują się oni w projekty biznesowe i rozwijają swoją kreatywność. Kolejnym ważnym aspektem w przygotowaniu ergonomicznego rozwiązania dla biura jest zapewnienie odpowiedniego dostępu do światła dziennego, które nie tylko pozytywnie wpływa na nasz wzrok w trakcie pracy przy komputerze, ale również przekłada się na samopoczucie, a co za tym idzie- efektywność w trakcie pobytu w biurze. Otwarta, dobrze doświetlona przestrzeń zagwarantuje nam także dużą swobodę przy wyborze kolorystyki, ponieważ nic tak nie poszerza możliwości zabawy kolorem jak właśnie duży dostęp do światła. Nowe trendy w projektowaniu biur z powodzeniem stawiają na wyrazistą, pobudzającą wręcz gamę barw. Z powodzeniem możemy w takim przypadku postawić na odcienie żółci, limonki czy zieleni. Równie dobrze sprawdzą się także wszelkie odcienie niebieskiego- od granatu przez błękity i odważny turkus.

Nie zapominajmy także o kwestiach ergonomii związanych z wyborem mebli. Przełamując surową konwencję tradycyjnego postrzegania biura z powodzeniem zaaranżujemy nowoczesną, przyjazną przyszłym pracownikom przestrzeń, w której będą mogli rozwijać swoje pomysły oraz podnosić kompetencje zawodowe.

Więcej informacji na stronie: https://www.patrykkowalski.eu/