izolacje natryskowe

Gdzie stosuje się izolacje natryskowe?

Izolacje natryskowe stale zyskują na popularności. Mają w końcu wiele zalet. Ich wykonanie jest szybkie, nie wymagany jest sprzęt inny niż samo urządzenie natryskujące, a izolacja jest trwała i solidna. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie izolacji natryskowych do swojej oferty.

Izolacje do każdego domu

izolacje natryskoweWarto zatem dowiedzieć się kiedy można stosować takie izolacje i jakie korzyści będą z tego płynąć. Na pewno izolacje natryskowe w Rzeszowie sprawdzą się w przypadku każdego domu. Natrysk pianką PUR będzie idealny w przypadku fundamentów. Muszą być one dobrze zaizolowane, tak by chłód z ziemi nie przechodził na cały dom. Dodatkowym atutem pianki jest to iż jest ona paro przepuszczalna. W gruncie zwykle znajduje się dużo wody, a wilgoć niszczy wiele materiałów, na przykład wełnę mineralną. Pianka nie nasiąka wodą, nie gnije, nie pleśnieje. Jako że nie chłodnie wody to jej ciężar się nie zwiększy, a właściwości izolacyjne nie zmniejszą. Natrysk pianki będzie też idealny w przypadku ścian i podłóg. Izolacja dużych powierzchni często zajmuje sporo czasu. Kasetony trzeba przyklejać, docinać, ustawiać równo tak, by nie było przerw. Piankę można szybko natryskiwać bez używania dodatkowych materiałów np. zapraw czy klejów.

izolacje natryskoweIzolacje natryskowe będą też idealne na dachy i poddasza. Tam stosowanie innych materiałów ocieplenionych jest kłopotliwe. Wybierana jest zazwyczaj wełna, bo jest miękka i można ją dopasować do skosów i załomów, w przeciwieństwie to styropianu. Pianka jednak dopasuje się do każdej powierzchni, zaizoluje nawet małe szczeliny. Pianka szybko zastyga, więc nie ma obaw, że zacznie spływać czy odpadać. Jednak izolacje z użyciem pianki poliuretanowej będą doskonałe nie tylko w przypadku budynków mieszkalnych. Z powodzeniem można je stosować w przypadku budynków firmowych, w tym zakładów produkcyjnych, czy hal magazynowych. Izolować można nie tylko budynki murowane, ale także konstrukcje z blachy, w tym zbiorniki. W rolnictwie pianka PUR stosowana jest to izolacji budynków inwentarskich, kurników, silosów i magazynów na zboże i warzywa, jak również stodół. Izolacja sprawi, że budynki nie muszą być intensywnie ogrzewane, a są też zaizolowane pod katem akustyki.

Jak widać izolacje natryskowe z wykorzystaniem pianki poliuretanowej są doskonałe. Nadają się do domów, hal i chlewików, do fundamentów i do dachów. Ich nakładanie jest szybkie i dokładne, a sama izolacja ma doskonałe parametry techniczne i wysoką trwałość. To dobra inwestycja która się zwróci.