szafy na wymiar

Inwestycja w szafy wnękowe

Pomieszczenie wszystkich ubrań, butów i dodatków w jednej szafie często jest problematyczne, szczególnie jeśli rodzina jest duża. W każdym pokoju można ustawić małą szafę lub zdecydować się na jedną dużą szafę do zabudowy. Tak czy inaczej trzeba zadbać o to, by w szafie było dużo miejsca na wieszaki – wtedy ubrania nie będą się gniotły.

Szafy z drzwiami przesuwnymi

 szafy na wymiar Niezbędne są jednak także półki, szuflady, czy haczyki. Jak stworzyć wnękowe szafy na wymiar w Tychach tak by stylowo się prezentowały i były pojemne? Na pewno powinny być większe niż zakładamy. Czasem mierzymy nasze pomieszczenie i patrzymy na pudła z rzeczami, po czym uznajemy, że szafa o wymiarach X na Y będzie wystarczająca. Potem okazuje się, że nie wzięliśmy pod uwagę tego, że ubrania nie będą złożone tylko powieszona na wieszakach, są też szuflady, które zajmują sporo miejsc, a my upychamy rzeczy na siłę. Lepiej zatem zamówić większą szafę tak by spokojnie rozmieścić wszystkie rzeczy i mieć zapas na nowe ubrania. Druga kwestia to zaplanowanie przestrzeni w szafie. To znaczy trzeba określić ile będzie relingów na wieszaki, ile półek i ile szuflad. Zwykle tych ostatnich jest najmniej i chowa się w nich bieliznę oraz piżamy. W związku z tym dwie-trzy szuflady zwykle są wystarczające. Na pewno relingów powinno być dużo. Eleganckie sukienki czy garnitury powinny być zawsze ładnie rozwieszone na wieszakach.

 szafy na wymiar Jednak i ubrania noszone na co dzień lepiej by wisiały niż leżały, bo wtedy nie pogniotą się i będą od razu gotowe do założenia. Nie powinno jednak rezygnować się całkowicie z półek. Świetnie sprawdza się do przechowywania ręczników, pościeli, obrusów czy pudełek z butami. Im głębsze i szersze półki tym więcej rzeczy można na nich upchnąć. Jeśli zmieni się nam koncepcja i będziemy mieli za dużo ubrań

, a mniej ręczników to zawsze można dokupić pojemniki do szafy. Wykonywane są one z tkanin, plastiku, a nawet wikliny. Będą nie tylko praktyczne, ale także bardzo estetyczne. Wybierając szafy wnękowe warto też pomyśleć o kwestii drzwi przesuwnych. Ich kolor warto dobrać do koloru innych drewnopodobnych lub drewnianych mebli, tak by całość była spójna. Można też zastanowić się nad szafą z lustrami.

Lustro może być na jednym panelu drzwiowym lub na wszystkich. Można je umieszczać na całej szerokości drzwi, jak i jako dekoracyjny pasek. Wszystko zależy od wybranej koncepcji. Ale w każdym wypadku nie trzeba będzie wtedy dokupywać osobno dużego lustra do sypialni, czy przedpokoju. Szafa wnękowa na pewno sprawdzi się w każdym domu.