farby flugger

Jak wybrać dobrą farbę?

Malowanie ścian to najłatwiejszy i najszybszy sposób na ich wykończenie. Malować można nawet samodzielnie i to bez wcześniejszego doświadczenia. Wystarczy farba, wałek lub pędzel i pojemnik do wylania farby i zbierania jej nadmiaru. Pomalowaną ścianę łatwo też jest zmienić. Wystarczy nałożyć warstwę nowej farby i gotowe.

Markowe farby ścienne

farby fluggerTapety trzeba zrywać, kafle się skuwa. Jest z tym wiele roboty. Potem trzeba jeszcze szlifować ściany, zakrywać ubytki, czy nakładać nowy tynk, bo stary zaczyna odpadać. A farba wszystko ułatwia. Nic więc dziwnego, że większość osób stawia właśnie na malowanie. Wybór koloru farby wpłynie jedynie na wygląd wnętrza, jednak sam rodzaj farby może wiele zmienić. Do wyboru są różne gatunki farb, które nie zawsze można wszędzie stosować. Najpopularniejsze są farby akrylowe. Szczególnie rekomendowane farby Flugger cieszą się powodzeniem. Farby akrylowe dobrze kryją ścianę, nie są drogie, można je kupić w każdym sklepie budowlanym. Farby akrylowe można delikatnie myć. Ważne jest to

puttygen.site

, że pomimo zawartości żywic w składzie farby to nadal ma ona właściwości paroprzepuszczalne, tzn. pozwala ścianom oddychać. Jest mniejsza szansa, że na ścianie pojawi się grzyb i pleśń. Druga opcja do farba lateksowa. Takie farby ma w swojej ofercie prawie każda firma. Stosuje się je przede wszystkim w kuchniach czy łazienkach.

farby fluggerFarba lateksowa jest wyjątkowo odporna nawet na intensywnie zmywanie. Takie farby mogą mieć w składzie preparaty przeciwgrzybicze, co na pewno jest korzystne w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. To także znaczące biorąc pod uwagę fakt, iż farba lateksowa nie przepuszcza pary tak dobrze jak farba akrylowa. Najnowocześniejsze i najdroższe są farby ceramiczne. Nie tylko można je zmywać, ale także nie przyciągają one kurzu i zanieczyszczeń. Można zatem stwierdzić, że cząsteczki ceramiczne tworzą plamoodporną powłokę. W dobrych sklepach budowlanych dostępne są także farby specjalne. To farby kredowe (jak sama nazwa wskazuje można po nich malować kredą), farby strukturalne (idealne do tworzenia wzorów na ścianach), czy nawet farby brokatowe. Warto zwrócić uwagę też na specjalne farby na plamy i zacieki, które zakryją wszelkie zabrudzenia i stanowią idealny podkład pod ,,tradycyjną” farbę.

Podsumowując, do malowania ścian w pokojach najlepsza będzie farba akrylowa, natomiast do kuchni i łazienki – farba lateksowa. Dla osób z zasobniejszym portfelem dobra będzie farba ceramiczna lub dekoracyjna. Grunt, żeby efekt końcowy był w pełni satysfakcjonujący.

Więcej o farbach https://targa.com.pl/