drzwi zewnętrzne

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne w domu spełniają przede wszystkim funkcje estetyczne i zapewniają prywatność. Jak ktoś chce być sam w pokoju, chce mieć ciszę i spokój to zamyka drzwi i gotowe. Drzwi ponadto mogą być kolorystyką i stylem dopasowane do wnętrza, więc całość będzie spójnie wyglądała. Takie drzwi mogą być cienkie, tańsze, ich wytrzymałość nie ma takiego znaczenia. Inaczej jest w przypadku drzwi zewnętrznych, czyli wejściowych. Muszą się one odznaczać innymi cechami niż drzwi wewnętrzne.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne

drzwi zewnętrzne Przede wszystkim solidne drzwi zewnętrzne w Katowicach powinny być trudne do sforsowania. Złodziej nie powinien być w stanie ich otworzyć, czy wyważyć. Ważny jest tu zamek, zawiasy, jak i samo skrzydło drzwiowe. Twarde, grube drewno oraz nierdzewne metalowe elementy zapewnią bezpieczeństwo domu. Drzwi wejściowe można wyposażyć w dodatkowe zamknięcia np. zasuwy czy rygle, lub też drugi zamek na kluczyk. Dzięki temu takie drzwi z pewnością będą antywłamaniowe. Druga kwestia to izolacja cieplna i akustyczna. Solidne grube drzwi będą zatrzymywać ciepło w domu, a będą blokować hałas z ulicy. Przekłada się to na pewno na oszczędności na ogrzewaniu, jak również na komfort mieszkaniowy. Solidne drzwi sprawią, ze dom będzie się wolniej nagrzewał latem i wolniej schładzał zimą.

drzwi zewnętrzne Izolacja akustyczna jest czymś, o czym mało osób myśli, zupełnie niesłusznie. Im bliżej ruchliwej ulicy się mieszka tym większą wagę warto przywiązywać do odpowiedniej stolarki, tak drzwiowej, jak i okiennej. Dobre drzwi będą niejako blokować gwar uliczny i sprawią, ze w domu będzie ciszej. Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach wejściowych? Na pewno warto wybrać drzwi z wizjerem lub z okienkiem. Wtedy bez otwierania drzwi będziemy wiedzieli kto do nas przyszedł i w razie czego nie musimy otwierać jeśli to jest np. akwizytor. Nie zawsze w domu jest domofon, a furtka może być otwarta, zatem zobaczymy niechcianego gościa dopiero jak zapuka do drzwi. Drzwi zewnętrzne kolorystyką powinny być dopasowane do stolarki okiennej, jak i do koloru elewacji.

Najlepiej jest wybierać albo kolory zbliżone albo kontrastowe, ale utrzymane w podobnej estetyce np. chłodnych/ciepłych odcieniach. Warto również powiedzieć kilka słów o montażu drzwi. Powinni się tym zajmować fachowy, bo wtedy mamy gwarancję, że drzwi będą dobrze osadzone. Trzeba prawidłowo zamontować futryny, zawiasy i osadzić na nich drzwi. Źle zamocowane drzwi mogą ,,szurać” po podłodze przy otwieraniu, czy nie domykać się. Lepiej jest samodzielnie się za to nie zabierać, tylko zgłosić się do ekspertów.