Jaki zlewozmywak warto kupić?

Już dawno minęły czasy, kiedy armatura łazienkowa oraz kuchenna była dostępna tylko w dwóch wersjach – chromowana i w kolorze bieli, obecnie wybór pod tym względem jest o wiele szerszy. Nie ograniczają nas kolory, ponieważ równie dobrze możemy kupić zlewozmywak piaskowy czy… czarny.

Zlewozmywaki z granitu są popularne

zlewozmywaki granitoweTak więc niezależnie od tego, jaki styl kuchni nam się wymarzył – na pewno znajdziemy odpowiednie wyposażenie do niego. Weźmy na przykład takie zlewozmywaki granitowe, które z roku na rok zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Dawniej dostępne były tylko w wybranych sklepach z wyposażeniem granitowym, dziś dostaniemy je w niemal każdym sklepie z armaturą łazienkową i to w całkiem atrakcyjnej cenie. Oczywiście granit jako kamień jest dość drogi, dlatego nie każdy będzie mógł sobie na to rozwiązanie z wyższej półki pozwolić, jednakże – kto może – niech nie zwleka, gdyż na pewno z takiej transakcji będzie zadowolony. Zlewozmywaki granitowe charakteryzują się bowiem wyjątkową trwałością. Zlew wytrzyma naprawdę długie lata intensywnej eksploatacji i w ogóle nie będzie można tego po nim poznać! Takie zlewy są bowiem odporne na zarysowania oraz na przebarwienia.

zlewozmywaki granitoweNawet jeśli coś nam się wyleje na zlew – to i tak plamę będzie można szybko sczyścić za pomocą odpowiednich detergentów, które mimo swojego składu chemicznego nie wpłyną negatywnie na wygląd takiego zlewozmywaka. W parze z trwałością oczywiście idzie wytrzymałość, czego akurat łatwo się domyślić. Kruszywo granitowe wykorzystane do produkcji zlewu, zostało połączone z żywicami, a w efekcie powstały materiał charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. W ofertach producentów znajdziemy szeroki wybór zlewów do kuchni. Ciekawą propozycją jest na przykład zlew jednokomorowy o pojemności 14,5 l. Jest on dość mały, dlatego dobrze będzie prezentował się przede wszystkim w niewielkich kuchniach. Producent wyposażył taki zlew w syfon automatyczny oraz baterię prostą, dlatego nie musimy już przejmować się poszukiwaniem pasującej do danego zlewu armatury. Pod taki zlewozmywak można zainstalować rozdrabniacz odpadów, co jest niezwykle korzystne i coraz więcej osób się na to decyduje.

Dzięki temu wszelkie resztki po jedzeniu od razu są rozdrabniane i lądują w pojemniku, nie musimy się przejmować ich wyciąganiem ze zlewu, co czasami może być obrzydliwe. Producent na zamówienie może też wykonać w takim zlewozmywaku dodatkowy otwór pod dozownik lub inne akcesoria kuchenne. Warto skorzystać i z tej opcji.