Kąpiel dziecka przy użyciu podstawki do wanienki

Każdy rodzic z pewnością obawiał się pierwszej kąpieli dziecka, które jak wiadomo posiada bardzo delikatny, wrażliwy organizm. Mycie dziecka wymaga więc pewnych umiejętności oraz wprawy, warto wówczas posiłkować się konkretnymi akcesoriami, które nie tylko usprawnią cały proces mycia, ale również zadbają o komfort rodzica oraz bezpieczeństwo naszego malucha.

Dziecięca wanienka na podstawce

podstawki pod wanienkiIdealnym przykładem przyrządu, który sprawi, że kąpiel dziecka przestanie być aż taj bardzo stresująca jest niewątpliwie profesjonalna podstawka do wanienki. Większość sklepów zajmujących się dystrybucją ubranek oraz akcesoriów dziecięcych oferuje dziś rozmaite modele stelaży do wanienek, które posiadają różne rozmiary, kształty czy kolory. Niektóre z nich swą stylistyką nawiązują nawet do popularnych bajek dla dzieci. Pamiętajmy jednak o tym, że podstawki pod wanienki powinny być przede wszystkim solidne i praktyczne. Wybierajmy więc przenośne, lekkie, rozkładane modele, których wysokość można regulować wedle uznania. Zwróćmy również szczególna uwagę na to czy zakupiony przez nas model posiada specjalne nakładki antypoślizgowe, które uniemożliwią przemieszczanie się podstawki.

podstawki pod wanienkiWarto również zauważyć, iż odpowiednio dobrany stelaż nie tylko zapewni naszemu dziecku większe bezpieczeństwo podczas kąpieli, ale również odciąży nasze plecy, dzięki czemu sam proces mycia nie będzie dla nas tak wyczerpujący. W jaki sposób przebiega więc kąpiel niemowlęcia przy użyciu profesjonalnego stelaża? W pierwsze kolejności musimy znaleźć odpowiednie miejsce, w którym rozłożymy nasz podest. Pamiętajmy o tym, że choć posiada on zabezpieczające powłoki antypoślizgowe, to jednak bezpieczniej będzie jeśli zdecydujemy się rozłożyć nasz stelaż na gładkiej, równomiernej powierzchni. Następnie musimy dopasować wysokość podstawki pod wanienki do pożądanej przez nas wysokości. Jeśli już to uczynimy, możemy umieścić na stelażu plastikową wanienkę, którą uprzednio wypełniamy ciepłą (lecz nie gorącą) wodą. Jeśli nasza wanienka jest już odpowiednio przygotowana, możemy przystąpić do mycia naszej pociechy.

Pamiętajmy jednak o tym, że podczas kąpieli dziecka musimy zachować wszelkie warunki bezpieczeństwa. Nie możemy więc oddalać się od wanienki, ani zmieniać jej położenia w trakcie mycia dziecka. Jeśli nasz maluch stawia opór i źle reaguje na wodę, możemy odwrócić jego uwagę za pomocą gumowych zabawek, które z pewnością umilą każdą kąpiel. Po udanej kąpieli możemy opróżnić wanienkę oraz złożyć stelaż, który z pewnością zmieści się w naszej szafie.