Korzyści płynące z posiadania dębowego stołu

Łatwo dzisiaj dostrzec, że popularnym trendem jest odchodzenie od standardowych, tradycyjnych jadalni na rzecz lepiej wyposażonych salonów. W takim pokoju można i jeść posiłki z rodziną, i zapraszać gości, a często nawet da się przy salonowym stole zorganizować całkiem spore imprezy rodzinne.

Stół dębowy jest odporny

stół dębowyChcąc zaaranżować w pełni funkcjonalny i elegancki salon, warto rozważyć wybór stołu z drewna dębowego, na co decyduje się bardzo duża liczba klientów. Jakie zalety ma tego typu rozwiązanie? Na uwagę zasługuje przede wszystkim trwałość i solidność wykonania takich mebli. Dębina gwarantuje wytrzymałość, ponieważ jest szczególnie odporna na czynniki mechaniczne – nie trzeba się zatem martwić, że meble łatwo się zarysują i szybko ulegną zniszczeniu. Nie jest to bez znaczenia, zwłaszcza że akurat stół w salonie jest dość mocno eksploatowanym meblem. Mając na uwadze fakt, że w salonie często organizuje się przyjęcia i przyjmuje gości, to należy również zaznaczyć, że stół dębowy wytrzyma naprawdę wysokie temperatury, zatem gorące półmiski i ciepłe szklanki z herbatą mogą stać bezpośrednio na blacie stołu – bez obaw, że stanie się coś złego. Dębina cieszy się ogromnym uznaniem ze strony jej użytkowników właśnie dzięki swojej niezawodności w zakresie odporności na temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

stół dębowyNie można również zapomnieć o walorach estetycznych wynikających z samego faktu posiadania w salonie mebla z dębiny. Tworzywo to jest wszak niezwykle przyjemne dla oka – stylowe meble o nietuzinkowej estetyce dobrze komponują się zarówno z wnętrzami urządzonymi w stylu klasycznym, jak i w tych wykorzystujących nowoczesne rozwiązania. Stół wykonany z dębiny doskonale odnajdzie się w każdej jadalni, odpada więc kłopot objawiający się w konieczności szukania mebla wpisującego się w kompozycję całego pomieszczenia. Dębina uwydatni charakter pokoju i będzie eleganckim zwieńczeniem panującego w nim nastroju. Na koniec warto oczywiście wspomnieć o tym, że dębowy stół może być wielokrotnie przemalowywany, lakierowany i bejcowany, dzięki czemu w obliczu remontu lub zmiany całego wyposażenia salonu nie trzeba wymieniać samego stołu, ponieważ można zapewnić mu nowe życie dzięki prostej zmianie koloru.

Odpowiednio przygotowane drewno można przemalowywać nawet kilkukrotnie, co dodatnio wpływa na decyzję o zakupie dębiny. Dębowy stół to bardzo dobry wybór do pokoju dziennego, dzięki swojej funkcjonalności i charakterze będzie służył domownikom przez wiele lat – nic zatem dziwnego, że klienci tak często decydują się na to rozwiązanie.