Krata rolowana – gwarancja bezpieczeństwa

W momencie, w którym otwiera się swój niewielki interes kierujący swoje usługi głównie do dużej liczby ludności skupionej dookoła niego (niewielka piekarnia, salon prasowy, sklep z najbardziej użytecznymi narzędziami itd.) ma się w zasadzie dwa problemy. Pierwszy objawia się w potrzebie zachęcenia przechadzających się osób do odwiedzenia sklepu i kupienia czegoś, co akurat może przydać im się w domu. Drugi jest dużo bardziej palący, ponieważ dotyczy dbania o bezpieczeństwo swojego mienia.

Bezpieczeństwo mienia z kratami rolowanymi

RolowaneW centrach handlowych jest oczywiście ochroniarz, którego zadaniem jest pilnowanie całego obiektu, lecz np. na targowiskach, sklepach osiedlowych lub w przejściach podziemnych nie ma nikogo, kto cyklicznie rzuciłby okiem czy wszystko w porządku. Właściciel sam musi zadbać o bezpieczeństwo swojego interesu. Od wielu lat najlepszym rozwiązaniem drugiego problemu jest krata rolowana zabezpieczająca. Z pewnością widział ją każdy, chociażby raz w swoim życiu. Najczęściej można ją dostrzec w galeriach handlowych – zwłaszcza na pół godziny przed ich zamknięciem. W budynku nie ma już zbyt wielu klientów, a pracownicy i właściciele punktów handlowych zamykają swoje miejsca pracy specyficznie wyglądającymi roletami antywłamaniowymi.

Krata rolowanaNajczęściej można spotkać trzy rodzaje tego typu krat. Pierwsza i druga kategoria jest do siebie niezwykle podobna, jako że różnica objawia się wyłącznie w materiale, z którego są wykonane. Mowa tutaj o roletach opartych na poprzecznie łączonych profilach (w pierwszym przypadku jest to aluminium, w drugim zaś – ocynkowana stal), których elastyczna natura pozwala na nawijanie ich na specjalną tuleję zawieszoną przy suficie. Aluminiowe kraty są bardzo wytrzymałe, lecz jeśli komuś zależy na zwiększeniu trwałości kraty do maksimum, to może zdecydować się na wariant stalowy. Najczęściej znajdują swoje miejsce na wszelkiego rodzaju targowiskach i osiedlowych bazarach. Można je też zauważyć w przejściach podziemnych i niektórych sklepikach umieszczonych przy oddalonych od centrum miasta blokowiskach. Na dworcach i w metrze również da się je spotkać.

Trzecią kategorię różni przede wszystkim sposób łączenia profili aluminiowych. Nie są one spajane poprzecznie, a na krzyż. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo perforować profili, gdyż zawarte między nimi świetnie sprawdzają się przy cyrkulacji powietrza. Najczęściej spotyka się takie kraty w sklepach umieszczanych w centrach handlowych (butiki, księgarnie, restauracje itd.). Kraty rolowane to niezawodny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa swojego dobytku.