Małe biokominki dla kreatywnych

Biokominki stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych kominków, w dodatku są bardziej ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem. Zasilane są biopaliwem- bioetanolem, palenie w nich nie powoduje powstawania nieprzyjemnego zapachu, dymu ani popiołu czy sadzy. Na rynku dostępny jest szeroki wybór biokominków, które różnią się od siebie w zależności od rozmiarów i możliwości ich montażu.

Proste i efektywne biokominki

biokominkiWyróżniamy biokominki: wolnostojące, wiszące, narożne, stołowe i wkłady kominkowe. Małe biokominki, czyli biokominki stołowe, są nie tylko funkcjonalne, ale też designerskie. Są to urządzenia wolnostojące, które możemy umieścić praktycznie w każdym punkcie mieszkania, na który się zdecydujemy (są lekkie). Małe biokominki zwykle charakteryzują się prostą formą, dzięki czemu są uniwersalne- możemy je dopasować zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Biokominki mogą stanowić dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniu, w którym je umieścimy. Zwykle mają kształt misy, prostokątny lub owalny i zbudowane są ze stali. Zazwyczaj posiadają również szklaną obudowę, dzięki której możemy obserwować palący się ogień ze wszystkich stron. Obudowa zapobiega też zdmuchnięciu płomienia przez wiatr i dzięki temu możemy używać biokominka również na zewnątrz- na werandzie, tarasie czy balkonie.

biokominkiCiekawym rozwiązaniem jest wkład kominkowy, w którym biokominek zredukowany jest do samego paleniska. Dzięki temu możemy dowolnie zaprojektować jego aranżację. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie wkładu kominkowego. Interesującą opcją jest obudowanie go z dwóch stron taflami ognioodpornego szkła, dzięki czemu będziemy mogli widzieć, co dzieje się w drugim pomieszczeniu (oszklony kominek będzie znajdował się w ścianie między nimi). Dużą popularnością cieszą się również biokominki wiszące (lub podwieszane). Są bardzo łatwe w montażu. Jeśli natomiast zależy nam na tradycyjnych rozwiązaniach, dobrym wyjściem będzie biokominek do zabudowy. Efekt jest łudząco podobny do klasycznego kominka. Zaletą biokominków jest fakt, że żeby go zainstalować nie są potrzebne żadne zgody ani podłączenie do instalacji kominowej, dzięki czemu biokominek możemy umieścić właściwie w każdym miejscu. Nowoczesne biokominki są niebanalną dekoracją wnętrza.

Oprócz tego, że są funkcjonalne i bezpieczne, są również rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym, na pewno przykuwającym wzrok i odprężającym. Małe biokominki są mobilne, dzięki czemu możemy nim meblować dowolnie przestrzeń salonu, kuchni, sypialni czy łazienki. Możemy je również wykorzystać na zewnątrz- w altanach, na tarasach, werandach, balkonach.