Materiały do izolacji przeciwwilgociowej

Stawianie fundamentów jest pierwszym i najważniejszym etapem budowy domu. To od tego, czy zostanie ten etap przeprowadzony w sposób prawidłowy i profesjonalny, zależy efekt końcowy. Bardzo istotna jest przede wszystkim izolacja fundamentów.

Izolacja od fundamentów do ścian

izolacja przeciwwilgociowaJeśli nie zostanie wykonana właściwie, wówczas wilgoć może dotknąć nie tylko posadzkę, ale może także podciągać na ściany. Konieczna jest więc zawsze dokładna izolacja przeciwwilgociowa. Na rynku materiałów budowlanych dostępny jest szeroki wybór produktów, które bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli. Pierwszym ze środków, który można zastosować, to folia zabezpieczająca, taka tradycyjna, która wykonana jest z polietylenu. Charakteryzuje ją barwa głębokiej czerni, dzięki której nie da się pomylić tej folii z żadną inną. Wykorzystanie do jej produkcji polietylenu sprawia, że jest to produkt, który cechuje się bardzo dobrą wytrzymałością, jest niebywale odporna na uszkodzenia mechaniczne, na rozrywanie, gięcie czy na ścieranie. Jej kładzenie także jest naprawdę proste, niezależnie od tego, czy odbywa się to na powierzchni prostej, czy może w narożnikach lub miejscach trudno dostępnych, jest bowiem dostępna w wielu różnych rozmiarach.

izolacja przeciwwilgociowaWarto zwrócić też uwagę na odporność takiej folii zabezpieczającej z polietylenu przed gniciem, a więc raz wykonana izolacja przeciwwilgociowa będzie dobrze spełniać swoją rolę przez naprawdę długi czas. Jednym z rodzajów takiej folii jest folia kubełkowa, która posiada na powierzchni specjalne wypustki, dzięki niej mury mogą oddychać, a pozostałe właściwości są podobne co u tradycyjnej folii. Taką folię kubełkową można zastosować z powodzeniem także do wykonania izolacji ścian. Ciekawą opcją jest folia w płynie, która obecnie cieszy się coraz większą popularnością, jest najlepszym wyborem do izolacji przeciwwilgociowych ścian i posadzek, które potem zamierzamy wykończyć za pomocą takich materiałów jest drewno czy płytki ceramiczne – taka folia w płynie zapewni im trwałość. Izolacja tego typu rozprowadzana jest na powierzchni za pomocą wałka czy też pędzla malarskiego, może być stosowana na wszelkich rodzajach podłoży, w tym nie tylko na betonie i cegle, ale też na płytach gipsowo-kartonowych, tynkach mineralnych czy płytach wiórowych. Aplikacja jest naprawdę prosta, a uzyskana warstwa jest szczelna i trwała.

Folia w płynie to dobry wybór na izolację przeciwwilgociową w łazience, kuchni, suszarni czy innych miejscach narażonych szczególnie na działanie pary wodnej i wody. Do izolacji możemy wykorzystać także taśmy paroizolacyjne oraz środki bitumiczne.