docieplenia

Materiały wykorzystywane do ocieplania domu

Decydując się na docieplenie domu, ma się na uwadze przede wszystkim komfort cieplny. Jednakże jest to również bezpośrednio związane z obniżeniem kosztów za ogrzewanie, ponieważ dzięki ociepleniu ciepło dłużej utrzymuje się w pomieszczeniach, co tylko pokazuje, jak ważne jest poprawne ocieplenie ścian.

Docieplenia z użyciem pianki

dociepleniaObecnie dostępnych jest wiele materiałów, jakie można użyć przy ocieplaniu budynku. Najczęściej sięga się po styropian. Styropian to materiał, który można określić mianem bezpiecznego dla zdrowia i środowiska. Jest tak, ponieważ materiał ten nie uczula i nie pyli, a więc niemożliwe jest, żeby jakkolwiek negatywnie wpłynął na ludzką skórę. Dodatkowo plusem może być to, że przy pracy ze styropianem nie trzeba posługiwać się żadnymi środkami zabezpieczającymi, a więc jest to materiał, który nie wymaga wielkich przygotowań do samego montażu. Styropian jest również łatwo transportować i przechowywać. Do tego styropian nie poddaje się wilgoci oraz jest pomocny przy pożarze, bo dzięki niemu ogień się nie rozprzestrzenia. Dzisiaj używa się przede wszystkim szarego styropianu – jest zdecydowanie lepszy od białego. Kolejnym popularnym materiałem jest wełna mineralna.

dociepleniaW przypadku wełny mineralnej największą jej zaletą jest niepalność. Odznacza się również elastycznością i sprężystością. Do tego latem pozwala utrzymać w pomieszczeniach chłód, a zimą zatrzymuje ciepło. Przy dociepleniu poddaszy najlepszym wyborem będzie jednak pianka poliuretanowa. Ten wybór charakteryzuje docieplenia w Ostrołęce, ponieważ użycie pianki poliuretanowej gwarantuje, że materiał dotrze w każdą szczelinę. Użycie tej pianki pozwala sięgnąć takich punktów, które przy użyciu innych materiałów nie byłyby dobrze zabezpieczone. W tym przypadku da się przede wszystkim zaobserwować niższy koszt, jaki można ponieść w trakcie ogrzewania. Te właściwości są podobne do tych wełny mineralnej – latem utrzymuje chłód, a zimą nie pozwala ciepłu uciec. Pianka jest jednak zdecydowanie bardziej szybsza i łatwiejsza w użyciu, szczególnie jeśli praca wykonywana jest przez doświadczonych specjalistów. Warto przy tym zaznaczyć, że pianka ta jest dużo kosztowniejsza niż inne materiały, ale łączy w sobie tyle pozytywnych cech, że jej wybór będzie najlepszą inwestycją do tego, żeby docieplić dom.

Warto zadbać o docieplenie budynku mieszkalnego, ponieważ to zwiększa komfort mieszkania. Warunki mieszkaniowe są bardzo ważne, szczególnie kiedy na zewnątrz panują niekorzystne warunki – zimą domownicy powinni mieć zapewnione ciepło i wygodę, a latem przyjemny chłód.