panele

Modne panele – jodełka francuska czy klasyczna?

Wybór podłogi to bardzo ważna kwestia. Codzienne chodzenie po wykładzinie, panelach czy dywanie – dość często w butach – może sprawić, że ulegną one zniszczeniu lub stracą estetykę. Piękna podłoga staje się ozdobą domu, dlatego wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto zwrócić uwagę również na ten aspekt. Dodatkową kwestią jest łatwość czyszczenia – w im prostszy sposób można umyć podłogę, tym lepiej.

Bardzo modne panele

panele Ciekawymi propozycjami są jodełki, które wyglądają fantastycznie. Pierwszym pomysłem na ciekawą podłogę jest jodełka klasyczna. Niektórzy nazywają ją także angielską, ponieważ wzór ten był charakterystyczny dla mieszkań brytyjskich. Deszczułki są w przypadku jodełki klasycznej ułożone tak, aby ich krańce nie przylegały bezpośrednio do siebie, co dodaje podłodze ciekawości. Warto jednak wspomnieć o tym, że krótszy bok jednej listwy jest połączony z długim drugiej deski. Bardzo ważne przy kupowaniu jest wybranie odpowiedniej wielkości panelu, ponieważ jodełka angielska najlepiej wygląda w wymiarze od około 400 do 900 mm, w innym przypadku lepiej postawić na inne modele. Propozycją są również listwy, których nazwa pochodzi z terenów na południe od kanału La Manche.

panele To bardzo modne panele – jodełka francuska jest niezwykle elegancka, dlatego potrafi zachwycić niejedną osobę, która właśnie wybiera podłogę do swojego nowego lub remontowanego właśnie domu. Panele są zagięte tak, aby w parze tworzyły kąt 90 stopni. Jodełka francuska sprawdzi się na przykład w aranżacjach typu vintage – wspaniale pasuje do mebli retro czy starych zasłon i dywanów. To doskonały pomysł, jeśli chodzi o podłogę do wnętrz pełnych kolorowych kanap z minionej epoki, ale także nowoczesnych krzeseł czy szafek. Uniwersalność jodełki francuskiej sprawia też, że znakomicie będzie komponowała się na przykład z elementami aranżacji minimalistycznej czy industrialnej – wybór listew tego rodzaju to świetna propozycja dla właścicieli bardzo wielu różnych domów. Jodełka klasyczna sprawdzi się w bardziej klasycznych wnętrzach – charakterystyczne ułożenie paneli angielskich odpowiednio komponuje się z meblami z lat 70-tych czy 80-tych, podobnie jak francuskie modne panele – jodełka francuska doskonale pasuje bowiem również do umeblowania vintage.

Oprócz tego propozycja z kraju leżącego nad Sekwaną zachwyci każdego, kto zdecydował się na minimalizm. Warto podkreślić też, że jodełka francuska wspaniale sprawdza się w loftach – jeśli na podłodze mają stać meble industrialne, listwy tego rodzaju dodadzą wnętrzu harmonii.