Modne płytki gipsowe w kształcie cegły

Bardzo duża popularność w ostatnim czasie zyskały płytki klinkierowe, które z powodzeniem można stosować podczas wykończenia fasady budynku. Liczna grupa inwestorów chciałaby przenieść to rozwiązanie także do wnętrza domu, jednak jego cena jest czynnikiem odstraszającym – klinkier jest drogi ze względu na bardzo dobre parametry techniczne i poziom skomplikowania samego procesu jego produkcji.

Płytki dobrze dobrane

płytka gipsowaNa szczęście producenci materiałów budowlanych znaleźli doskonałą alternatywę dla tego typu kafli. Zamiast klinkieru w salonie doskonale sprawdzą się płytki z gipsu. Z pozoru materiały te są od siebie skrajnie różne. Klinkier to materiał o znacznej gęstości objętościowej, nienasiąkliwy, praktycznie nieścieralny, mrozoodporny i trudny do zniszczenia. Gips kojarzy nam się z czymś, co łatwo zarysować, z białym kolorem oraz kurzem, który unosi się w powietrzu podczas szlifowania ścian. Producenci okładzin słusznie zauważyli, że we wnętrzu pomieszczeń np. salonu, wiele zjawisk nie występuje. Przestrzeń jest sucha, nienarażona na działanie ujemnych temperatur czy opadów atmosferycznych, a ściany właściwie nigdy nie są zachlapane. Gips jest materiałem, który stosunkowo łatwo ukształtować, dlatego powstały odlewy w kształcie cegieł. W zależności od rozwiązania płytka gipsowa mniej lub bardziej przypomina klasyczną cegłę. Czasami tylko kształtem, zachowując naturalny kolor materiału, a czasami znacznie bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę płytki barwione na różne kolory.

płytka gipsowaNajbardziej nowoczesne materiały charakteryzują się tym, że na pierwszy rzut oka ciężko rozróżnić je od klasycznych płytek klinkierowych. Cena paneli gipsowych jest jednak znacznie niższa, a montaż łatwiejszy. Dzisiaj producenci mają w swojej ofercie nie tylko płytki dekoracyjne o wymiarach cegły – często oferują całe segmenty o wymiarach 50 × 50 cm, które po odpowiednim dopasowaniu do siebie będą imitowały prawdziwy mur. Wystarczy tylko klej i odpowiednie wypoziomowanie kafli – nie trzeba nawet martwić się o wykonanie fugi, ponieważ o wszystko zadbał producent okładziny. Bardzo popularne jest montowanie płytek gipsowych tylko na fragmencie ściany. Dzięki temu można uzyskać naprawdę bardzo ciekawy efekt wizualny i dekoracyjny.

Gips ma także jedną, istotną z punktu widzenia funkcjonalności zaletę – kolor płytek można samodzielnie zmienić, malując przegrodę zwykłą farbą emulsyjną. Oznacza to, że wykończenie nie musi być białe lub ceglane – możemy uzyskać praktycznie dowolny efekt, dopasowany do naszego wnętrza i gustu.

Zobacz więcej https://www.misjalazienka.pl