Montuję ogrodzenia panelowe

Wiele osób uważa, że montowanie ogrodzenia to pestka. Przecież kupujemy rolkę siatki ogrodzeniowej, a potem rozwijamy ją wzdłuż słupków, które postawiliśmy na rogach działki i gotowe.

Ogrodzenia panelowe to typ ogrodzenia, który sam w prosty sposób zamontujesz

ogrodzenia paneloweCo najwyżej musimy ją na tych słupkach czasem przywiązać drucikiem, żeby nie spadała, ani się nie ruszała. Taka siatka jest obecnie jednak bardzo rzadko używana. Ludzie zaczęli zauważać, że taka siatka łatwo się gniecie odkształca, że wcale nie zatrzymuje złodzieja, łatwo przez nią przejść. Zaczęli sadzić żywopłoty, żeby siatka była trudniejsza do sforsowania. Teraz bardzo modne w Gliwicach stały się ogrodzenia panelowe. Są one lepsze niż siatka, bo wykonane ze sztywnego, nieelastycznego metalu. Ważny jest jednak ich montaż. Osadzone są one na podmurówce betonowej, która je utrzymuje. Do niej zabetonowane są słupki, a między nimi jest sztywna ,,siatka”z metalu. Ważny jest montaż ogrodzeń. Podmurówka musi być dobrze zaizolowana, jak każda betonowa konstrukcja, bo inaczej woda nie będzie dobrze odpływała i niszczyła beton, z czasem pojawi się na niej grzyb i mech, co będzie osłabiać nasze ogrodzenie panelowe. Ogrodzenie musi być też równo i prosto zamontowane, by było trwale i wytrzymałe. Nie są to zwykle wysokie ogrodzenia, ale nie odkształcają się tak jak siatka i nie trzeba nic z nimi robić. Dobra podmurówka ważna jest także wtedy, gdy mamy ogrodzenia gabionowe. Ich metalowa konstrukcja musi być z niej mocno i stabilnie osadzona, żeby ciężar kamieni, które ją wypełnią nie sprawił, że się przechyli lub powygina. Sam metal z którego jest zrobiona przypomina nieco ten z ogrodzeń panelowych i również ,,wzór’prętów jest podobny. Są to jednak ogrodzenia przez które nic nie widać. Gabiony to takie ogrodzenie, które skutecznie zasłoni w całości naszą działkę.

Nie każdy potrafi takowe zamontować, ponieważ nie są one bardzo znane w naszym kraju, jednak jeśli ktoś zabiera się za montaż ogrodzeń gabionowych to robi to fachowo i solidnie, bo wie, że tylko w ten sposób zdobędzie nowych klientów.