Nowoczesne promienniki ceramiczne

Promienniki ciepła to jedno z częściej wykorzystywanych rozwiązań w ostatnim czasie. Jest to rodzaj ogrzewania coraz bardziej popularny we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych ze względu na jego łatwość eksploatacji i jej niską cenę. Ta instalacja grzewcza wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne o odpowiedniej długości fali, co umożliwia im ogrzewanie cząsteczek stojących na drodze fal wysyłanych przez takie urządzenie. Możliwe jest to dzięki uzyskaniu odpowiedniej mocy mieszczącej się w spektrum elektromagnetycznym światła podczerwonego.

Promienniki ceramiczne w przemyśle

GrzejnikZależnie od przeznaczenia takiego promiennika, dobiera się jego odpowiednią moc. Jeśli ma on służyć ogrzewaniu pomieszczeń i osób się w nich znajdujących to moc nie może być zbyt duża. Tego typu promienniki są specjalnie ograniczane, tak aby nie były w stanie wyrządzić krzywdy osobom znajdującym się w zasięgu ich bezpośredniego działania. Przemysłowy promiennik gazowy ceramiczny tego pokroju może być bez problemu wykorzystywany w przestrzeni zakładu przemysłowego. Ogromną zaletą ceramicznej konstrukcji jest fakt, że nie produkuje ona światła i nie nagrzewa się tak bardzo. Dlatego też jest ona bezpieczniejsza od standardowego rozwiązania. Tak samo jak w przypadku standardowego promiennika, ten także napędzany jest poprzez proces spalania gazu.

PromiennikNajczęściej nie ma znaczenia jaki gaz się wykorzystuje. Jednak warto zwracać uwagę na odpowiednie zalecenia podawane przez producenta takiego sprzętu. Oczywiście znajdują się tam także wszelkiego rodzaju parametry konieczne do bezpiecznego obsługiwania takiego sprzętu. Ważne jest także ciśnienie gazu oraz jego gęstość, tak aby sam proces spalania był jak najbardziej wydajny. Właściwe dopasowanie tych kwestii gwarantuje maksymalne wykorzystanie kaloryczności spalanego paliwa. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie dużych ilości energii cieplnej produkowanych za pomocą fal elektromagnetycznych. Ciepło emitowane przez promiennik ceramiczny nie jest w żaden sposób widoczne, jest ono tylko wyczuwalne. Jest to uczucie bardzo podobne do tego pochodzącego ze światła słonecznego. System ogrzewania podczerwonego jest przede wszystkim bardzo prozdrowotny, gdyż wpływa na pobudzenie krążenia i w przeciwieństwie do ogrzewania konwekcyjnego, nie wznosi w powietrze kurzu i bakterii.

Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu w którym zastosowany jest taki promiennik jest znacznie świeższe, a wewnątrz nigdy nie jest duszno, gdyż sam sprzęt nie ogrzewa bezpośrednia powietrza. Jest to więc bardzo komfortowe i opłacalne rozwiązanie, które posiada coraz więcej zwolenników.