Ogrodzenia z gabionów – wiele rozwiązań

Ludzie szukają to coraz nowszych rozwiązań dla coraz lepszych koncepcji ogrodzeniowych. Przede wszystkim takich, które będą wytrzymałe, proste w utrzymaniu, tanie w wykonaniu, najlepiej gdy będą odporne na wilgoć, wiatr, śnieg.

Ogrodzenia z gabionów są niezastąpione

ogrodzenia z gabionówBędzie można stosować je przez lata. Produkty, z których będą tworzone, będą znajdować się blisko – w najlepszej opcji od lokalnych producentów, rolników. Dzięki temu uniknie się dowozu, kłopotliwych transportów i na sam koniec: najlepiej, aby cieszyły nasze oko. Czy jedno ogrodzenie może zapewnić nam te wszystkie opcje? Czy jest to tylko nieosiągalne marzenie? Otóż tak! Architekci krajobrazu znaleźli na to sposób. To nic innego jak gabiony. Są to ogrodzenia spełniające dosłownie wszystkie te funkcje.Ogrodzenia z gabionów jest odpowiedzią na wszystkie powyższe potrzeby. Istnieje wiele typów tego produktu. Opiszemy kilka z nich: Typ pierwsza to gabion penfold. Jest to nic innego jak rodzaj siatki metalowej, której ścianki przytwierdzone są do podłoża. Łączy się je tak zwanymi spiralami. Ten typ stosuje się w połączeniu z elementami betonowymi. Wnętrze wypełnia się kamieniami, gruzem, piaskiem. Czym dusza zapragnie. Penfold wykorzystuje się na przykład do budowy instalacji miejskich, ścian obiektów ogrodzeń komercyjnych, użytku publicznego, ośrodków rozwojowo – biznesowych. Jest wiele opcji zastosowania. Typ kolejny to Bastion.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to już rodzaj bardziej konkretnego gabionu.Tu stosuje się też elementy betonu. Firmy wykonawcze mają przeróżne cenny, jednak cennik nie jest tak „ciężki” jak w przypadku klasycznej budowy.