Ogrodzenia z betonu licowego i domieszki do betonu

Ogrodzenie jest konstrukcją, której zadaniem jest ochrona terenu przed wejściem na niego osób niepowołanych, czy też różnej zwierzyny. Poza tym ogrodzenie wyznacza granice działki.

Domieszki do betonu i beton licowy

domieszki do betonuOgrodzenia mogą być wykonane z różnych materiałów, jak na przykład: drewno, cegła, stal, żeliwo, elementy prefabrykowane, czy beton. Przy nowoczesnych domach można wykonywać ogrodzenia z gabionów lub z takiego materiału jak beton licowy. Przez takie ogrodzenia nie widać nic, jak i dźwięk jest tłumiony. Ogrodzenie z betonu licowego świetnie wyglądają i mogą mieć oryginalną strukturę. Jest to możliwe dzięki specjalnym deskowaniom. Poza tym dzięki takim rzeczom jak dodatki do betonu o rożnych barwach, pogrodzenie z takiego betonu może mieć różne kolory oraz barwy. Budowa takiego ogrodzenia przypomina trochę budowę fundamentów. Należy ustawić deskowanie, nie można także zapominać o zbrojeniu wzmacniającym całe ogrodzenie z betonu licowego. Następnie szalunek zalewa się mieszanką betonową. Beton licowy wytwarza się poprzez zmieszanie takim produktów jak domieszki do betonu, woda, cement, kruszywo. Kruszywa powinno być dwóch rodzajów. Czyli średnica ziarn powinna być o dwóch różnych wymiarach. Z betonu licowego można także wykonywać podmurówki na przykład do ogrodzeń panelowych. Podmurówki te mnoga być rożnych wymiarów, wszystko zależy od rodzaju ogrodzenia, jaki się montuje.

Ogrodzenia z betonu licowego bardzo zacnie będą się prezentować na naszej działce. Szczególnie jest to dobre rozwiązanie jeśli mamy dom stylizowany na nowoczesny. Takie ogrodzenie dostatecznie odzieli naszą działkę, dzięki czemu będzie,my mieli zachowaną prywatność.