Ogrodzenie ze sztachet kompozytowych

Ogrodzenie montowane wokół posesji ma nie tylko minimalizować ryzyko włamania na teren prywatny, ale powinno także pełnić funkcję estetyczną. Niezależnie od tego, czy posiadamy ogród duży, czy mały, odpowiednie ogrodzenie wokół niego może sprawić, że będzie wyglądać jeszcze atrakcyjniej. Jakie więc ogrodzenie sprawdza się najlepiej?

Czym wyróżniają się sztachety kompozytowe?

eleganckie sztachety kompozytoweJeśli zależy nam na naturalności, powinniśmy postawić na drewno. Takie drewniane deski potrafią być jednak naprawdę drogie. To dlatego producenci ogrodzeń wprowadzili do swojej oferty alternatywę w postaci sztachet kompozytowych. Imitują one drewno i są dostępne w szerokim wyborze wzorów, dzięki czemu bez problemu dostaniemy na przykład sztachety kompozytowe naśladujące dąb czy meranti, czyli drewno egzotyczne. To wyroby przede wszystkim ekologiczne – w całości nadają się do recyklingu, co z pewnością zadowoli osoby ceniące sobie ochronę środowiska. Do tego dochodzi trwałość – eleganckie sztachety kompozytowe charakteryzują się wieloletnią wytrzymałością i przez cały czas zachowują atrakcyjny wygląd. Producent zaznacza jednak, że stabilizacja koloru może trwać nawet do 8 tygodni po montażu. Dopiero po tym czasie nie będą pojawiać się już przebarwienia, przejaśnienia czy ściemnienie materiału, a sztachety zachowają swój aktualny wygląd już przez pozostały okres eksploatacji.

eleganckie sztachety kompozytoweTakie ogrodzenie potrafi wyglądać jak nowe nawet po kilku czy kilkunastu latach mimo iż jest regularnie narażane na zmienne czynniki atmosferyczne takie jak intensywne opady. To dlatego, że – w odróżnieniu od litego drewna – kompozyt nie ulega wypaczeniu, nie odkształca się. Ponadto nie występują na nim żadne sęki, a pod wpływem promieni słonecznych nie będzie dochodziło do pękania, jak dzieje się przy drewnie. Sztachety takie są odpowiednio zabezpieczane na etapie produkcji i od użytkownika nie wymaga się już żadnej dodatkowej impregnacji, co także jest dodatkową zaletą. W przypadku drewna musielibyśmy je zabezpieczać poprzez olejowanie przynajmniej raz do roku. Nie zawsze mamy jednak na to czas, dlatego alternatywa w postaci ogrodzenia kompozytowego jest pożądana przez naprawdę wiele osób, które cenią sobie estetykę, ale również własny czas. Producenci oferują całe zestawy ogrodzeniowe, w skład których oprócz sztachet kompozytowych wchodzą także profile wykończeniowe oraz wszystkie akcesoria niezbędne do przeprowadzenia szybkiego montażu.

Istnieje także możliwość dokupienia daszków czy furtki dopasowanej do danych sztachet. W ten sposób możemy stworzyć naprawdę estetyczne ogrodzenie wokół domu i to za niską cenę.