Panele podłogowe imitujące drewno

Mało kto może sobie pozwolić na ułożenie na posadce desek z naturalnego drewna. Wymagają one szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza regularnego cyklinowanie i woskowania. Alternatywą są panele podłogowe, po które Polacy sięgają najczęściej. Nowe technologie stosowane w ich produkcji sprawiły, że mają wyjątkowy charakter i do złudzenia przypominają podłogi drewniane, choć pozbawione są ich wad.

Panele podłogowe są popularne

panele podłogowe dąb naturalnyW niepamięć odeszły panele, których powierzchnia szybko się wycierała i bardzo łatwo było ją uszkodzić. Dziś są to najczęściej produkty doskonałej jakości, które odpowiednio wybrane i właściwie ułożone służą przez lata. Mogą też wyróżniać się szczególnymi właściwościami – być wodoodporne czy przeznaczone do intensywnego użytkowania (te stosuje się choćby w przedszkolach i sklepach). Producenci również nieustannie poszerzają swoją ofertę. Nie ustają w projektowaniu nowych wzorów i kolorów. Od lat jednak niesłabnącą popularnością cieszą się panele podłogowe dąb naturalny. I trudno się temu dziwić, jeśli bliżej się im przyjrzeć. Bardzo dobrze się prezentują w klasycznych wnętrzach, ale równie dobrze wyglądają w pomieszczeniach zaaranżowanych w nieco bardziej nowoczesnym stylu. Na ich powierzchni łatwo odnaleźć słoje czy zadrapania charakterystyczne dla naturalnego drewna, co po ułożeniu nadaje podłodze wyjątkowego charakteru.

panele podłogowe dąb naturalnyNiektóre z modeli poddaje też obróbce termicznej. Powoduje ona przyciemnienie deski. Stosuje się też jej szczotkowanie, by podkreślić rysunek słoi. Klientów znajdują też panele wybielane, które są jaśniejsze, a podłoga nimi wyłożona wygląda na spłowiałą. Producenci paneli decydują się również pokryć je warstwą winylu (PCW), olejem, woskiem lub lakierem. Mogą być więc matowe, półmatowe lub błyszczące. Są to cechy, które posiada drewno lite, jednak by je osiągnąć potrzeba wielu lat użytkowania. W przypadku paneli drewnianych nie ma tego problemu, a wyjątkowy efekt estetyczny otrzymujemy od razu. A w jakich pomieszczeniach stosuje się panele drewniane? Tworzywo to ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono przytulniejsze. Z tego powodu panele podłogowe w odcieniu naturalnego dębu montuje się najczęściej w salonie, pokoju dzieci lub sypialni. Daje to wiele możliwości aranżacyjnych. Po panele drewniane sięgamy bardzo często. Powód? Są stosunkowo tanie, ale też łatwe w pielęgnacji.

Można je wybrać spośród wielu różnych wzorów i modeli, o czym świadczy mnogość tego rodzaju produktów w sklepach internetowych i stacjonarnych. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, należy dobrze ją przemyśleć. Podłoga montowana jest na lata, ma też podobać się nam przez długi czas i uzupełniać charakter wnętrza.