Piece na pellet, kominy i inne rodzaje ogrzewania

Ogrzewanie w naszym domu jest sprawą bardzo ważną. Nikt nie chce wracać do chłodnego domu, szczególnie zimą, gdzie jak najszybciej chcemy się ogrzać po przyjściu z dworu. Z pewnością nowoczesne budownictwo oferuje nam wiele nowości, jeśli chodzi o izolację budynków.

Najlepiej jeśli nie musimy się martwić o kominy

KominyStyropian, pianka poliuretanowa, czy wełna mineralna, a do tego jeszcze lepsza izolacja fundamentów, ścian i poddaszy sprawia, że nasz dom jest lepiej zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. Przez to jest w nim chłodniej latem i cieplej zimą. Jednak bez ogrzewania się nie obędzie. Omówmy zatem kilka popularnych rodzajów ogrzewania, jakie możemy spotkać w domach mieszkańców Poznania i okolic.

Coraz większą popularnością cieszą się na pewno piece na pellet. Ma to związek zarówno z samym piecem, jak i z materiałem grzewczym. Takie piece na pellet często mają podajnik programowany, dzięki czemu nie musimy się martwić o dorzucanie pelletu do pieca. Piec sam będzie dozował odpowiednią ilość pelletu, tak, by temperatura w domu zawsze była odpowiednia dla nas. To nie tylko oszczędność czasu, ale również rozwiązanie mało kłopotliwe. Dzięki niemu nawet po przyjściu z pracy w naszym domu będzie nam przyjemnie ciepło. Pellet jest materiałem naturalnym, pozostawia w procesie spalania o wiele mniej popiołu, niż węgiel, a do tego jest bardziej przyjazny dla środowiska. Przy takich piecach nie musimy się też martwić o takie rzeczy jak kominy Poznań, zabudowy, czy wentylacje, ponieważ montaż i utrzymanie pieców jest bardzo łatwe.

W Poznaniu często kupowane są też kominki. Do wyboru mamy kominki dekoracyjne, którymi możemy ogrzać jednak pomieszczenie (najczęściej jest to pokój dzienny), są też kominki które ogrzeją cały dom. Mamy wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o materiał grzewczy przy kominkach. Standardowo kojarzą się nam one z drewnem, jednak mamy kominki na pellet, węgiel, czy olej. Takie kominki zazwyczaj mają podajnik nie znajdujący się na widoku, dzięki czemu nie musimy się martwić o magazynowanie opału w pomieszczeniach mieszkalnych. Do ogrzewania domów stosuje się również pompy ciepła. Jest to rozwiązanie najbardziej wygodne, ponieważ wszystko jest programowane elektronicznie (temperatura w domu, temperatura wody, czas jej grzania itp.). Dodatkowo dobra pompa ciepła jest wydajna i tania w eksploatacji, choć trzeba w jej zakup nieco zainwestować, żeby cieszyć się dobrej jakości produktem.

Do wyboru mamy pompy ciepła instalowane z kotłowni lub pompy gruntowe, montowane tak jak studnie głębinowe na działce, ale blisko domu.