Płyty betonowe na ścianę

Ściany z betonu, tak piękne w swojej surowości, stały się modne. Dają wiele różnych sposobów na aranżację nowoczesnych wnętrz. Najczęściej decydujemy się na taki wystrój w salonie, choć nierzadko pojawia się też w sypialni czy przedpokoju. Za pomocą rozsądnie wybranych dodatków można ocieplić takie wnętrze, a przy tym zachować jego szczególny klimat.

Płyty o różnych rozmiarach

płyty betonowe na ścianęW sklepach budowlanych od kilku już lat w regularnej sprzedaży są produkty betonowe przeznaczone do wykończenia domów. Są wśród nich płyty betonowe na ścianę. Produkowane są w różnych wymiarach, m.in. 1200 x 600 albo 1200 x 1200 mm i grubości 15-30 mm. Występują w ciemniejszych oraz jaśniejszych kolorach szarości: jasnoszarym, cementowym, antracytowym, węglowym. Biorąc pod uwagę charakter naszego wnętrza oraz sposób jego wykończenia do wyboru są płyty gładkie, z ramką lub otworami imitującymi otwory montażowe w grubych nośnych płytach z betonu prefabrykowanego. Montuje się je na klej do płytek ceramicznych lub betonu, kotwy, śruby, choć niektóre płyty daje się montować w systemie fasadowym. Wynika to z ich wagi. Jedna płyta betonowa na ścianę średniej grubości może ważyć nawet 20 kg (trzeba to uwzględnić przy montażu i sprawdzić, czy ściana ma odpowiednią nośność).

płyty betonowe na ścianęPłyty są wytrzymałe, odporne na pęknięcia, wpływają korzystnie na poprawę komfortu akustycznego (dobrze izolują przed przenikaniem dźwięków z pomieszczenia do pomieszczenia). Produkuje się je z masy cementowo-piaskowej i wzmacnia włóknami szklanymi, następnie prasuje pod ciśnieniem. A do jakich wnętrz będą odpowiednie? Beton to materiał niezwykle surowy, z charakterem. Nie każdemu przypadnie do gustu. Ale są osoby, które chętnie uzupełniają swoje wnętrza płytami betonowymi na ścianę, zwłaszcza jeśli aranżują je w stylu industrialnym, minimalistycznym. Płyty wykonane z betonu można też montować w pobliżu schodów, wykłada się nimi również słupy oraz kominy postawione wewnątrz domu.Niektórzy decydują się również ozdobić nimi podłogę. Szary beton dobrze współgra z kolorami jasnymi, zwłaszcza bielą i beżami. Dobrze prezentuje się też w towarzystwie szkła. Dzięki swojej wyjątkowej fakturze jest nie tylko elementem wykończenia, ale też tworzy niebanalną dekorację. Beton jest niezwykle atrakcyjny i modny.

Wbrew pozorom nadaje się do pomieszczeń zimnych i ciepłych. Wszystko zależy od tego, z jakimi kolorami go zestawimy. Płyty betonowe na ścianę są zatem rozwiązaniem odpowiednim dla osób, które nie boją się nadać swojemu mieszkaniu wyjątkowego charakteru i cenią sobie niebanalne wnętrza. Docenią go zwłaszcza indywidualiści.