Podnośniki do prac elewacyjnych

Wykonanie prac elewacyjnych na wysoko kondygnacyjnych budynkach może być problematyczne. Jednakże wystarczy, gdy ekipa budowlana będzie wyposażona w odpowiednie maszyny, które nie tylko ułatwią wykonanie zadania, ale także zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Podnośniki oferowane przez producentów

wynajem podnośnikówTakimi maszynami są oczywiście podnośniki. Taki podnośnik to po prostu pojazd z wysięgnikiem, który zakończony jest platformą. Platforma taka posiada barierki, dzięki czemu żadna osoba znajdująca się na podeście nie może z niego wypaść, jeżeli będzie przestrzegała zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeżeli przejrzymy oferty producentów, zobaczymy szeroki wybór podnośników o wysięgach różnej wysokości. Będą to podnośniki nożycowe czy też przegubowo-teleskopowe, które mogą sięgnąć na wysokość 8, 12 czy 14 metrów. Takie maszyny, jeżeli są naprawdę wysokiej jakości – nie należą do najtańszych. Musimy liczyć się z zapłaceniem sporej sumy, jeżeli chcemy posiadać podnośnik na własny użytek. Jednakże wiele ekip budowlanych wstrzymuje się przed tym zakupem, ponieważ prace elewacyjne na wysokościach nie są przez nie wykonywane często i stanowią jedynie fragment ich oferty. W takich sytuacjach o wiele lepiej zdecydować się na wynajem podnośników w atrakcyjnej cenie.

wynajem podnośnikówMusimy wówczas na kilka dni przed terminem skontaktować się z wypożyczalnią takich maszyn i dokładnie ustalić, kiedy podnośnik zostanie podstawiony na plac budowy. Oferowane są wynajmy jednodniowe, ale zazwyczaj klientom zależy na posiadaniu podnośnika na wyłączność na co najmniej kilka dni. Nie jest to dla wypożyczalni żadnym problemem, można się dokładnie dogadać. Do nas należy także wybór maszyny – nie jest ona przydzielana losowo, sami możemy ustalić, na jakim pojeździe nam zależy. Wszystkie są oczywiście w doskonałym stanie technicznym, jednak różnią się między sobą parametrami. Możemy wybrać na przykład podnośnik elektryczny lub też ten, który jest napędzany za pomocą oleju napędowego. Ponadto musimy zastanowić się nad tym, na jaką wysokość ma unosić się platforma. Na wynajem oferowane są bowiem podnośniki 8-metrowe, 10-metrowe, jak i 12-metrowe. Oczywiście im wyższe, tym droższe, dlatego oceńmy, jaka maszyna będzie nam tak naprawdę potrzebna, aby niepotrzebnie nie przepłacać.

Gdy już dokonamy wyboru, możemy być pewni, że dostarczony do nas podnośnik spełni wszystkie nasze wymagania. Dzięki niemu prace elewacyjne przeprowadzimy w sposób całkowicie bezpieczny, a do tego bardzo szybko i niebywale skutecznie. Efekty z pewnością będą godne uwagi.