projektowanie ogrodów w małopolskim

Projektowanie ogrodu, o który łatwo dbać

Każdy chyba wie, że – aby ogród był zadbany – należy poświęcać mu naprawdę wiele czasu. Koszenie trawy, przycinanie roślin, wyrywanie chwastów, podlewanie – to wszystko wymagające prace. Nie każdy ma ochotę, aby je wykonywać, jednakże z chęcią rozłożyłby się na leżaku w zadbanym ogrodzie, aby wypocząć.

Ogród prosty w utrzymaniu

projektowanie ogrodów w małopolskimRatunkiem dla takich osób jest aranżacja ogrodu tak, aby ten nie był wymagający w pielęgnacji. Czy to możliwe? Oczywiście. Projektowanie ogrodów w małopolskim pokazuje to najlepiej. Małopolscy projektanci mają już doświadczenie w tworzeniu zielonych przestrzeni, o którą łatwo dbać. Po pierwsze, można zdecydować się na mały trawnik, zaś na pozostałej przestrzeni rozłożyć żwir, co sprawi, że ogród stanie się bardziej nowoczesny. Najpierw rozkładamy agrowłókninę, a na niej umieszczamy kruszywo. W ten sposób ograniczymy teren do podlewania, ponadto ograniczeniu ulegnie także wzrost chwastów, które po prostu nie będą miały możliwości, aby się pojawić. Niektórzy jednak nie wyobrażają sobie ogrodu bez rozległego trawnika i spojrzą sceptycznie na taki pomysł. Ale i na to małopolscy projektanci mają doskonałą radę. W takim przypadku po prostu montuje się automatyczne systemy nawadniania, które codziennie włączają się o określonej porze, a my nie musimy biegać z konewką po całym ogrodzie.

projektowanie ogrodów w małopolskimTakie systemy mogą posiadać także czujniki deszczu, dzięki którym nie włączą się, jeżeli na zewnątrz pojawiły się opady. Jest to więc naprawdę wartościowe rozwiązanie. Projektanci polecają na rabatkach wysadzać gotowe mieszanki nasion, które sprawią, że szybko uzyskamy różnobarwną łączkę – kwiaty takie jak nagietki, stokrotki, bławatki czy czarnuszki nie wymagają zazwyczaj nawożenia, poza tym rosną same sobie – i nie trzeba z nimi niemal nic robić. Dwa razy do roku wystarczy je przyciąć. Jeżeli nie pozbieramy od razu ściętych roślin, tylko pozostawimy je na ziemi, wówczas po kilku dniach ich gniazda nasienne otworzą się i wypuszczą nasiona – nie musimy więc martwić się kolejnym siewem. Projektanci ogrodów polecają też inne niewymagające rośliny – na przykład wieloletnie: byliny same co roku odradzają się na nowo, nie wymagając od nas zaangażowania w ten proces. Dobrze sprawdzają się także iglaki, które są zielone przez cały rok i nie potrzebują zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Bez wątpienia profesjonalne projektowanie ogrodów wykonywane w województwie małopolskim pokazuje nam, że bez trudu można stworzyć piękny ogród, który nie wymaga dużego zaangażowania w pielęgnację, co jest rozwiązaniem dla zapracowanych osób o małej ilości wolnego czasu.