Solidne balustrady ze stali

Apartamenty w nowo powstałych blokach coraz częściej są piętrowe, na przykład z wejściem na dach, czy taras. Tak ekskluzywne mieszkania wymagają właściwego doboru elementów wykończeniowych, które podkreślą ich charakter. Dlatego deweloperzy zlecając urządzenie mieszkania pod klucz wyznaczają pewne normy, które muszą zostać spełnione.

Balustrady w mieszkaniu

balustrady staloweWśród nich znajdują się między innymi stylowe balustrady na schody, które poza swoją funkcjonalną stroną mają także zachwycić potencjalnych kupujących nietypowym wyglądem i solidnym wykonaniem. Wśród producentów schodów i elementów z nimi współgrających, zwłaszcza w Krakowie najczęściej można natrafić na balustrady ze stali. Są one bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, zarysowania i wyglądają świetnie w każdym wnętrzu. Właśnie głównie z tego względu dekoratorzy decydują się na to, aby balustrady stalowe w Krakowie zagościły w większości mieszkań. Duża plastyczność materiału oraz możliwość łączenia go z innymi sprawia, że balustrady nabierają nowoczesnego wyglądu. Stanowią zdecydowanie bardziej elementy dekoracyjne, co można zauważyć między innymi w ofertach wielu producentów. Balustrady wykonywane są ze stalowych rur, które występują w połączeniu ze szkłem, drewnem oraz mniejszymi prętami uzupełniającymi.

balustrady staloweZazwyczaj to klient wyznacza jak ma wyglądać balustrada, z kolei architekci starają się dobrać rozwiązanie, które będzie pasowało do wnętrza jednocześnie nie generując zbyt dużych kosztów. Nowoczesne elementy dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych głównie ze względu na możliwość pokrycia ich farbą proszkową, mogą jednak pojawiać się również takie wykonane z czarnej stali. Producenci oferują nie tylko balustrady wewnętrzne, ale również stylowe wykończenie tarasu, które będzie spójne z wystrojem mieszkania. Deweloperom zależy na tym, aby całość robiła duże wrażenie, dlatego zdarza się, iż nie oszczędzają na wyposażeniu. Pozwalają architektom wybierać wedle ich gustu co sprawia, że powstają niecodzienne projekty balustrad mające jedynie funkcję dekoracyjną, ponieważ są niepraktyczne. Balustrady wykonane ze stali są aktualnie najpopularniejszą opcją. Są przede wszystkim trwałe i stanowią dobre zabezpieczenie podczas schodzenia z wysokości.

Nie trzeba obawiać się o upadek. Wystarczy zaprzeć się na poręczy, by utrzymać poziom. Każda balustrada może posiadać wiele elementów ozdobnych i zostać połączona z innym materiałami, należy jednak pamiętać jaka jest jej najważniejsza funkcja. Dopiero później stanowi dekorację w domu.