Sprzątanie hal – pomysł na biznes

Sprzątanie obiektów przemysłowych i produkcyjnych jest zabiegiem koniecznym do utrzymania czystości, jak i właściwych warunków technologicznych, niemniej wiele firm nie zajmuje się tym we własnym zakresie z prostego powodu – jest to dla nich nieopłacalne.

Sprzątanie hal dobrym sprzętem

sprzątanie hal Zakup sprzętu przeznaczonego do czyszczenia powierzchni wraz z koniecznością zatrudnienia personelu sprzątającego to po prostu zbyt wysoki koszt, dlatego większość przedsiębiorstw decyduje się na wynajęcie zewnętrznej firmy sprzątającej, która utrzymaniem czystości na hali zajmie się we własnym zakresie. Jako, że założenie firmy sprzątającej hale nie jest szczególnie trudne i jednocześnie nie wymaga aż tak dużego nakładu środków finansowych, otwiera to drogę dla wielu osób, które chciały by rozpocząć własną działalność gospodarczą, a nie wiedzą w jakim obszarze to zrobić, zwłaszcza atrakcyjne zdaje się tu być to, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo wysokie, czemu zresztą nie można się dziwić zważywszy na ta jak wiele hal produkcyjnych i przemysłowych funkcjonuje w polskich realiach.

sprzątanie hal O czym więc należy pomyśleć zakładając tego typu firmę? Formalnie jest to dość proste i nie jeden artykuł już na ten temat powstał, więc nie ma sensu znowu powielać tych samych treści. To na co szczególnie natomiast powinniśmy zwróci uwagę to konkurencja, sprawdźmy – nim się zdecydujemy, jak wygląda sytuacja na rynku w okolicy, która mogła by być obszarem naszych działań. Warto się zorientować ile firm i czy w ogóle jakieś działają w pobliżu, jak i z jakim skutkiem – sprawdźmy też czy w naszej okolicy znajduje się duża liczba potencjalnych klientów, oczywiście sprzątanie hal tu usługa, którą się świadczy z dojazdem, jednak zbyt duża odległość mogłaby narażać nas na zbyt wysokie koszty, a tym samym i zmniejszyć rentowność całego przedsięwzięcia. Należy także pamiętać o zaopatrzeniu firmy we właściwe narzędzia – maszyny czyszczące, ich specyfika zależna będzie od tego, jak bardzo rozbudowaną ofertę będziemy chcieli przygotować. Na wstępie najlepiej ograniczyć się do prostych usług sprzątających, które nie wymagają zbyt wielu inwestycji i z czasem, jeśli firma zacznie przynosić zyski, rozbudowywać ofertę i tym samym tworzyć coraz bardziej rozbudowane zaplecze techniczne.

Największym wydatkiem na początku będzie zakup auta, za pomocą którego sprzęt przewieziemy na miejsce – początkowo warto pomyśleć o wynajmie auta dostawczego na czas zlecenia, im większa i bardziej stała będzie liczba zleceń tym poważniej można zacząć myśleć o kupnie auta firmowego.