Szafy przesuwne z lustrem

Zbudujemy Twój dom

Szafy przesuwne z lustrem

Szafa z ubraniami

Chociaż obecnie coraz popularniejszy staje się minimalistyczny styl życia, nadal wiele osób otacza się mnóstwem rzeczy, co widać zwłaszcza w domach. Mamy tyle własnych rzeczy, że dopiero podczas przeprowadzki widzimy, jakie to może być problematyczne! Jednakże często okazuje się, że wszystkie te przedmioty są nam naprawdę potrzebne. Bo przecież wśród nich znajdują się ręczniki, pościele, ubrania, rzeczy sezonowe… nie można ich ot tak wyrzucić!

Komfortowe, acz stylowe przechowywanie z szafą przesuwną

SzafaJednakże w domu, aby czuć się komfortowo, musimy przechowywać je tak, aby były niewidoczne gołym okiem. Najlepiej mieć więc duże szafy, jednakże w małych pomieszczeniach nie sprawdzają się one zbyt dobrze, ponieważ mocno je przytłaczają. W najlepszej sytuacji są osoby, które mają mieszkanie z wnękami – wówczas te wnęki można wykorzystać właśnie jako szafy. Tylko musimy zastanowić się nad tym, jakie drzwi zamontować. Doskonale sprawdzają się skrzydła pokryte taflą lustra, ponieważ dodatkowo optycznie powiększą pomieszczenie, co jest przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy wnęki te mamy w przedpokoju.

Szafa z ubraniamiPonadto szafy z lustrem pasują do wnętrz w każdym stylu, zarówno do nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznym. Skrzydła otwierane tradycyjnie będą jednak niepotrzebnie zajmować miejsce w pomieszczeniu, dlatego lepiej z nich zrezygnować na rzecz drzwi przesuwnych. Taka szafa przesuwna z Kępna to niedrogi wydatek, tutejsze sklepy meblowe oferują bowiem takie szafy już za kilkaset złotych. Ich szkielet wykonany jest ze sklejki, która z zewnątrz pokryta jest warstwą drewna, dlatego prezentują się naprawdę estetycznie i niczym nie różnią się od szaf wykonanych w całości z litego drewna. Lustro zaś jest zawsze dodatkowo wzmacniane, aby charakteryzowało się lepszymi parametrami wytrzymałościowymi, co jest ważne zwłaszcza wówczas, gdy mamy dzieci. Te mogłyby szaleć w domu i przez przypadek uderzyć w takie lustro, jednakże dzięki jego dodatkowemu wzmocnieniu, nie rozbije się ono i nie stworzy zagrożenia dla naszych pociech.

Takie szafy przesuwne mogą mieć wewnątrz dowolną – wybraną przez nas – liczbę półek, ponieważ możemy montować je na różnych wysokościach. Jeżeli zdecydujemy się na węższe przestrzenie, półek będzie więcej. Jeżeli zaś chcemy przechowywać w szafie większe gabarytowo rzeczy, musimy zostawić przy każdej półce większą przestrzeń. Wybór rozwiązania zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz od tego, jakie rzeczy do przechowywania posiadamy. Z pewnością jednak będziemy zadowoleni z dokonanego wyboru szafy przesuwnej z lustrem.