Trwałe powłoki lakiernicze

Wiele warsztatów samochodowych zajmuje się nie tylko mechaniką, ale również lakierowaniem elementów karoserii. Takie łączenie dwóch branż jest bardzo popularne szczególnie w miejscach, w których jest bardzo duża konkurencyjność. Firmy zwiększają w ten sposób zakres swoich usług i zdobywają nowych klientów.

Malowanie jako odnawianie

malowanie proszkoweMalowanie elementów karoserii można wykonywać kilkoma metodami. Najtrwalszą z nich, jest nowoczesne malowanie proszkowe. W tym procesie specjalizuje się więc bardzo wiele przedsiębiorstw, które podbiły serca między innymi bydgoskich klientów. Proces lakierowania proszkowego ma bardzo wiele zalet, dlatego tak chętnie używa się go właśnie podczas procesu malowania uszkodzonych części obudowy samochodów. Powłoka, która powstaje, jest niezwykle trwała. Dodatkowo w każdym punkcie naszej blachy mamy warstwę dokładnie takiej samej grubości. Taka jednolitość jest bardzo istotna, ponieważ nadaje elementowi eleganckiego stylu, a zatem będzie wkomponowywał się w pozostałe części karoserii. W jaki sposób wykonuje się tak korzystne malowanie? Na samym początku należy odpowiednio wyczyścić element. Musimy to robić tak długo, aż uzyskamy jednolitą powłokę surowej blachy.

malowanie proszkoweMa to ogromne znaczenie dla ostatecznej jakości pomalowanego elementu. Po tym, jak z powierzchni zostaną zeszlifowane wszystkie zanieczyszczenia oraz zostanie ona odtłuszczona, produkt transportuje się do specjalnej komory lakierniczej. W tym miejscu pokrywa się go równomierną warstwą proszku. Substancja jest przyciągana przez metal, ponieważ cząstki są naładowane elektrostatycznie. Kolejnym etapem jest proces wypalania. Malowanie proszkowe w Bydgoszczy możemy wykonywać podczas odnawiania zarówno małych, jak i dużych elementów, ponieważ przedsiębiorstwa oferujące takie usługi, posiadają różnej wielkości piece polimeryzacyjne. Wysokość temperatury, do jakiej podgrzewamy powłokę jest zależna od rodzaju użytej farby oraz rodzaju materiału, z którego wykonany jest malowany przedmiot. Podczas tego procesu powłoka ulega polimeryzacji. Cząsteczki zaczynają wchodzić ze sobą w reakcję i zaczynają uzyskiwać właściwości gęstej cieczy, która bardzo szczelnie otula element. Bydgoszczanie tak chętnie korzystają z tego procesu, ponieważ jest on bardzo bezpieczny dla środowiska.

Komory do lakierowania proszkowego są bardzo szczelne, a wentylacja poprowadzone w obiegu zamkniętym. To oznacza, że drobna farba polimerowa, która nie przylgnie do elementu jest wciągana przez specjalne węże i wykorzystywana ponownie, podczas kolejnego procesu. Podczas malowania bardzo ograniczone jest używanie toksycznych rozpuszczalników, co czyni cały proces jeszcze bardziej ekologicznym.