Unikalne, oryginalne meble kuchenne drewniane

Coraz więcej osób podczas aranżacji kuchni powraca dziś do sielskiego, przytulnego stylu rustykalnego, który wyraźnie nawiązuje do natury. Kuchnie rustykalne wyróżniają się więc drewnianymi meblami, które często są fabrycznie postarzane, przez co nabierają one niesamowitego, oryginalnego klimatu.

Meble z surowego drewna

meble kuchenne drewnianeJakie cechy posiadają drewniane meble kuchenne nawiązujące swym wyglądem do surowego stylu rustykalnego? Na samym wstępie należy podkreślić, że wnętrza rustykalne są o wiele bardziej przytulne i ciepłe od minimalistycznych, zimnych kuchni nowoczesnych. Unikalne meble kuchenne drewniane produkowane są więc najczęściej z surowego drewna o nieregularnym kształcie, które formuje się w proste bryły. Meble rustykalne posiadają więc niejednolite powierzchnie, na których odznaczają się drewniane słoje, spękania oraz sęki. Z surowym drewnem najlepiej komponują się koronki, lniane materiały w kratę oraz naturalne, owcze futerka, którym wyściela się dziś drewniane krzesła. Choć w kuchniach rustykalnych dominują odcienie naturalnego, ciepłego brązu, to jednak modne są także szarości, biele oraz stonowane, ziemiste zielenie. Drewniane meble nie są również dodatkowo nabłyszczane, w stylu rustykalnym dominują więc matowe wykończenia, które dodają meblom unikalnego charakteru.

meble kuchenne drewnianeDrewniane meble idealnie komponują się także z surowym metalem, wikliną oraz ceramiką – z tego też powodu w kuchniach rustykalnych często stosowane są ceramiczne, oryginalne kafelki, które zdobione są kwiatowymi haftami nawiązującymi swym wyglądem do naszego rodzimego folkloru. Surowe drewno często zestawiane jest także z żywymi roślinami – w kuchni idealnie sprawdzą się przede wszystkim wrzosy, lawenda oraz naturalne, doniczkowe zioła, które możemy hodować na kuchennym parapecie. Elementy rustykalne coraz częściej są również delikatnie unowocześniane, surowe drewno łączy się wówczas z eleganckimi kamieniami czy betonowymi ścianami, które sprawiają, że nasza kuchnia nawiązuje swym wyglądem jednocześnie do utrwalonej na przestrzeni dziejów tradycji, jak i nietuzinkowej nowoczesności. Na samym końcu warto również wspomnieć o dostępności drewnianych mebli kuchennych nawiązujących swym wyglądem do stylu rustykalnego.

Choć na rynku funkcjonuje obecnie wiele firm produkujących fabrycznie postarzane meble, to jednak prawdziwe unikaty możemy również znaleźć w sklepach z antykami. Warto przy tym podkreślić, że wiekowe meble nie tylko posiadają wówczas duszę, ale są również niezwykle solidne – jeśli udało im się przetrwać w doskonałym stanie wiele lat, istnieje spora szansa, że zabawią one długo i w naszych kuchniach.