Uszczelki typu oring

Oringi są najpopularniejszym rodzajem uszczelek. Nic dziwnego, ponieważ charakteryzuje je prostota montażu oraz bardzo dobre parametry techniczne. Oringi są niezwykle wytrzymałe i mogą dobrze pełnić swoją rolę przez długi czas, bez utraty swoich właściwości.

Produkcja oringów

oringi sklepW dodatku dobrze sprawdzają się zarówno w zastosowaniu statycznym, jak też dynamicznym. To zamknięty pierścień wykonany z gumy. Oringi mogą być produkowane na dwa sposoby – metodą kompresyjną lub wtryskową. Na czym polegają te metody? O metodzie kompresyjnej mowa jest wtedy, kiedy półfabrykat jest wkładany do formy ręcznie, po czym następuje zamknięcie górnej i dolnej połowy formy. Jest to czasochłonne i według producentów sprawdza sie jedynie przy mniejszych seriach lub podczas produkcji oringów o większych rozmiarach. Metoda wtryskowa jest zaś automatyczna. Do wykonywania oringów można wykorzystać różne rodzaje kauczuku, ale oprócz niego konieczne są też pozostałe składniki mieszanki. Kauczuk stanowi zazwyczaj 40% mieszanki, zaś wśród niezbędnych komponentów wymienia się też wypełniacze oraz plastyfikatory. W niewielkich ilościach występują także środki przeciwstarzeniowe, dyspergatory oraz aktywatory sieciowania i środki sieciujące. Tym ostatnim jest najczęściej siarka.

oringi sklepSpecjalna receptura produkcji sprawia, że oringi mogą uzyskać wymagane właściwości i dobrze sprawować się przez długi czas. Odpowiednia ilość poszczególnych komponentów jest niezbędna dla uzyskania właściwej szczelności produktu. Oringi sklep stacjonarny, jak i niejeden sklep internetow oferuje w naprawdę atrakcyjnych cenach. Nic dziwnego, producentom zależy na swoich klientach, dlatego oferują jedynie wyroby najwyższej jakości. W ofertach producentów znajdziemy oringi wykonane z różnego rodzaju kauczuku – na przykład akrylowego, butadienowo-akrylonitrylowego czy też fluorowego. Wybór jest naprawdę szeroki, każdy kauczuk charakteryzuje się zaś inną odpornością, dlatego jeżeli interesuje nas ten parametr, powinniśmy na nim skupić się podczas zakupu. Istotne dla nas będą z pewnością także właściwości termiczne danej uszczelki, jej twardość, a także to, jak będzie się zachowywać pod ciśnieniem. Wszystkie oringi przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą jednak specjalistyczne testy, które pozwalają na określenie poszczególnych parametrów.

Dzięki temu klient zyskuje pewność, że wybrany przez niego produkt będzie spełniał wszystkie jego oczekiwania. Warto mieć na uwadze to, że widełki cenowe mogą być szerokie – a nie zawsze wysoka cena idzie w parze z równie wysoką jakością.