baterie wannowe z deszczownicą

Wybór baterii do wanien i pryszniców

Każda wanna czy prysznic muszą posiadać odpowiednie baterie. Dzięki nim można napuścić wodę do balii czy też pryskać się wodą ze słuchawki prysznicowej. Obecnie w sklepach budowlanych i z wyposażeniem do łazienek można znaleźć ciekawe rodzaje baterii w różnych wzorach do wyboru. Zarówno wielbiciele klasycznych, jak i nowoczesnych rozwiązań będą zadowoleni z oferty. Baterie można podzielić ze względu na sposób montażu.

Uniwersalne baterie do wanny

baterie wannowe z deszczownicąSą baterie ścienne, nawannowe oraz stojące. Nazwy wiele mówią – baterie w ścianie są elementem zabudowy podtynkowej. Ze ściany wystają tylko kurki do wody oraz kran. Baterie nawannowe mogą mieć nie tylko kran, ale i słuchawkę jak w prysznicu. Jest ona chowana pod wanną, a nieużywana odstawiana jest na swoje miejsce obok kranu. Dzięki temu zarówno amatorzy kąpieli, jak i prysznica będą zadowoleni. Również dobrym połączeniem będą stylowe baterie wannowe z deszczownicą. Bateria taka to kran, słuchawka i deszczownica w jednym. To najkorzystniejsze rozwiązanie do wanien z kabiną prysznicową. To rodzaj wanny z bocznymi ściankami. Są jeszcze baterie stojące. Często są wykorzystywane w przypadku wanien wolnostojących. One nie zawsze stoją przy ścianie, więc baterie ścienne odpadają. Z kolei na wąskiej ramie wanny nie ma opcji zamontowania baterii nawannowej.

baterie wannowe z deszczownicąBateria stojąca jest zatem jedynym słusznym rozwiązaniem. Warto wrócić do tematu zabudowy prysznicowej. Może być ona natynkowa i podtynkowa. Ta druga jest bardziej estetyczna. Cała instalacja jest schowana pod ścianą

buy amoxil online

, wystają tylko elementy wykorzystywane podczas kąpieli. Z kolei przy instalacji natynkowej wszystko jest widoczne. Tu jednak zawsze łatwiej jest dokonać naprawy, bo nie trzeba kuć w ścianie. Baterie obecnie mogą mieć różne kształty i kolory. Zamiast klasycznej, błyszczącej, stalowej baterii można pokusić się o baterię czarną matową lub baterię miedzianą w wersji retro. Także kształty baterie bywają naprawdę fantazyjne. Dawne baterie miały dwa okrągłe kurki, potem pojawiły się baterie jednokurkowe, podnoszone do góry, a nie odkręcane. Teraz są baterie wannowe dające efekt wodospadu, czy deszczownice które są niemalże płaskie.

Jak widać jest w czym wybierać. Podczas zakupów trzeba zatem patrzeć na to, jaki kształt, kolor i sposób montażu ma dana bateria wannowa czy prysznicowa. Te same kryteria dotyczą tez baterii umywalkowych, bidetowych, a nawet kuchennych. Zarówno miłośnik kąpieli i stylu retro, jak i wielbiciel nowoczesności i szybkich pryszniców dostanie w sklepie coś bardzo ciekawego.