białe listwy przypodłogowe

Wybór eleganckiej podłogi oraz listew

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ważną rolę w każdym domu odgrywa podłoga. Bardzo często widzimy ją w roli czysto praktycznej. Owszem, jej główną rolą jest przede wszystkim funkcjonalność. Jednak należy podkreślić jak ma duży wpływ na charakter całego pomieszczenia. Nierzadko to ona decyduje jego o charakterze, przesądzając o stylistyce.

Białe listwy z dekoracjami

 białe listwy przypodłogowePrzykładem mogą tu być płytki w kuchni, które są specjalnie postarzane i sprawiają wrażenie, jakby tu były od wielu wieków. Dzięki temu cała kuchnia kojarzy się z zabytkowymi wnętrzami. Podobnie jest, jeśli w salonie zdecydujemy się na drewnianą podłogę, wykonaną z najlepszej jakości materiałów. W tym przypadku całe wnętrze nabiera klasycznego wyrazu. Bardzo często podłoga jest w stanie nadać danemu pomieszczenia elegancji. Aby ten efekt osiągnąć należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W najbardziej stylowych wnętrzach świata to właśnie podłoga w głównej mierze decyduje o ogólnym odbiorze. Wykonana z najwyższej jakości materiałów wprowadza luksus. Jeżeli chcemy osiągnąć podobny efekt, kluczem jest staranny dobór materiałów. I nie chodzi tu jedynie o samą podłogę, ale również o detale, które sa niemniej ważne. Znakomicie sprawdzą się eleganckie białe listwy przypodłogowe. W zależności od efektu jaki chcesz uzyskać, możesz wybrać listwy ozdobne z dekoracyjnymi profilami oraz detalami. Sprawdzą się doskonale we wnętrzach w stylu angielskim oraz w reprezentacyjnych pomieszczeniach, takich jak salon czy biuro. Tego typu listwy są wyższe oraz masywniejsze, niż te zwykłe.

 białe listwy przypodłogoweStąd też całe wnętrze sprawia wrażenie solidnego oraz luksusowego. Bardzo modne są także listwy przypodłogowe o prostszych formach, które są dobrym rozwiązaniem w nowoczesnej architekturze. Niezależnie, który rodzaj wykończenia listwy wybierzesz, warto podkreślić, że te w białym kolorze będą idealnie komponowały się z każdym rodzajem podłogi. Pasują nie tylko do paneli czy drewnianego parkietu, ale również do płytek i posadzki kamiennej. W eleganckim pomieszczeniu, czy to w domu czy w miejscu publicznym warto postawić na wytrzymałe i uniwersalne tworzywa, które przetrwają wiele lat, a nawet pokoleń. W przypadku drewnianej warto brać pod uwagę jedynie najtwardsze gatunki, takie jak dąb czy buk, można też rozważyć bardziej egzotyczne rodzaje drewna, takie jak klon kanadyski, jatoba, badi czy wengle. Natomiast najbardziej luksuowymi materiałami w kamiennej posadzce są marmury oraz granity.

Z kolei płytki powinny być terakotowe lub z gresu polerowanego. Wybór trwałej i eleganckiej podłogi nie zawsze jest łatwy, warto wcześniej zapoznać się ze specyfiką materiałów oraz doborem dodatków, takich jak wspomniane listwy przypodłogowe.