Wybór ogrodzenia – palisadowe i inne

Wybór ogrodzeń jest sprawą kluczową w procesie budowy naszego domu. Ogrodzenie daje nam poczucie bezpieczeństwa, do tego odgradza nas od sąsiadów, zapewnia prywatność. W końcu dzięki niemu nikt niepowołany nie wejdzie na teren naszej posesji. Jednak jakie ogrodzenia z Warszawy powinniśmy wybrać? Jakie mamy do wyboru w ofercie sklepów budowlanych? Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Ogrodzenia palisadowe z metalu – warto się zdecydować

ogrodzenia palisadoweZ pewnością bardzo popularne są ogrodzenia metalowe. Metal to dobry materiał do wykonywania odgrodzeń, ponieważ są dzięki niemu one stabilne, przez co stanowią też lepsze zabezpieczenie naszego terenu. Szczególną popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe, można by powiedzieć, że są one modne. Na pewno nie jeden raz każdy z nas widział takie przy warszawskich domach. Mają one wiele zalet, takich jak prosty montaż, czy estetyka, jednak maja też wady, takie jak nie zapewnienie nam odpowiedniej prywatności. Lepsze w tej kwestii są ogrodzenia palisadowe czy żaluzjowe, również wykonane z metalu. Przy czym te pierwsze składają się z przęseł pomiędzy którymi pozostaje wolna przestrzeń, a ogrodzenia żaluzjowe są jak nasze żaluzje okienne, czyli całkowicie odgradzają nas od innych posesji. Jeśli ogrodzenia metalowe się nam nie podobają to możemy sięgnąć po ogrodzenia drewniane. One również są często stosowane. Drewno to materiał naturalny, więc idealnie będzie się komponował z naszym ogrodem, do tego wykorzystywane są różne gatunki drewna. To daje nam więcej wariantów kolorystycznych, a dodatkowo można takie drewno zabejcować, i nadać mu jeszcze inną barwę niż naturalna. Taka konserwacja i dbałość o drewno to niewątpliwe ich duży minus. Drewno nie lubi ani wilgoci i wody, czyli wszelkich opadów atmosferycznych, nie lubi też słońca, ponieważ farba na nim może się łuszczyć, a samo drewno będzie się odbarwiać. Kontrowersyjnym rodzajem ogrodzenia są ogrodzenia gabionowe. Ich estetyka na pewno nie przypadnie każdemu do gustu. Takie ogrodzenia składają się z metalowej siatki, tworzącej ramkę, która jest wypełniona kamieniami, łupkami, czy dekoracyjnym szkłem. Wygląd na pewno nie jest zbyt elegancki, ale kamienie zapewniają przy tym dobrą izolację akustyczną i prywatność, ponieważ z drogi nie będzie widać co znajduje się na naszej działce.

Takie ogrodzenia mogą być nawet podświetlane, choć to nie daje im większej elegancki. Z gabionów są wykonywane także kosze, siedziska czy elementy małej architektury. Jak widać mamy wiele rodzajów ogrodzeń w Warszawie, więc na pewno każdy znajdzie coś dobrego dla swojego domu.