Za starzy więc porzuceni czyli BHP w życiu

Co roku, szczególnie w okresach poświątecznych wiele niechcianych zwierząt trafia do schroniska. Za stare, za duże czy po prostu już zbyt nudne niegdyś ukochane pupile zostają zostawione pod bramami ośrodków dla porzuconych czworonogów.

Wiele osób porzuca swoich starych pupilów, ponieważ nie są tacy sami jak gdy były młode

legowisko dla kotaNiestety są też takie które nawet tyle szczęścia nie mają i kończą w o wiele gorszych warunkach. Szczeniaczek czy mały słodki kotek wielu ludziom wydają się być idealnymi prezentami dla małych dzieci. Wydaje się im, że piękna i nowa budka dla psa, legowisko dla kota i pełno zabawek są wszystkimi zobowiązaniowymi jakie muszą spełnić. Zapominają niestety, że kupując sobie czy swoim podopiecznym zwierzaka biorą na siebie głównie wielką odpowiedzialność za jego życie. Do podstawowych codziennych obowiązków należą spacery, karmienie czy nawet zabawa z pupilem której tak bardzo potrzebuje. Nawet spełniając, wszystkie wydaje się ważniejsze sprawy, takie jak szczepienia, wizyty u weterynarza czy utrzymanie zwierzęcia w czystości, zapominając o codziennych potrzebach naszych pupilów nie zapewnimy im dogodnych warunków do życia. Właśnie z tego powodu, że wielu ludzi przerasta poranny spacer, wyjście do sklepu po karmę czy upewnienie się, że legowisko dla psa jest utrzymane w czystości, rocznie ponad połowa nowo zakupionych zwierzaków trafia do schronisk. Trafiają one do zatłoczonych pomieszczeń w których posłanie dla psa składa się z dwóch ręczników i starej poduszki. Ale to nie warunki są dla nich najgorsze. Przez bardzo silną więź która zwierze buduje z człowiekiem niezwykle ciężko znosi rozłąkę z właścicielami. Całe szczęście są jeszcze ludzie którzy mają dobre serce.

Sponsorują oni na przykład materac dla psa czy karmę pomagając w ten sposób schronisku. Ale i tak najważniejsze, że niektórzy biorą zwierzaki do adopcji dając im dom i nową szanse na szczęśliwe życie.