Zaawansowane technologicznie ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie jest zwykle procesem bardzo kosztownym, na który niesamowicie często narzekamy, głównie w sezonie grzewczym. Każdego roku jesteśmy w stanie w wiadomościach usłyszeć o tym jak ogromne są koszty ogrzewania i jak dużo osób sobie z tym nie radzi.

Ogrzewanie za pomocą podczerwieni

innowacyjne ogrzewanie na podczerwieńJest to problem tak standardowy i powszechny w naszym kraju, że już bywa momentami nużący, a jego zażegnanie wcale nie jest procesem skomplikowanym w żadnym stopniu, wymaga on jednak cierpliwości, odpowiedniej ilości środków, oraz chęci. Najczęstszymi powodami problemów z ogrzewaniem, które znacząco zwiększają jego koszta i zaniżają skuteczność są problemy z instalacją, oraz bardzo byle jak wykonane ocieplenie samego budynku. Drugi element jest problemem aż nagminnym, gdzie warstwa ocieplenia jest nieadekwatna do wentylacji, oraz samego ogrzewania. Sam problem z instalacją grzewczą występuje nawet częściej. Zwykle są to piece z beznadziejnie wykonaną siecią instalacji grzewczej, która jest kompletnie nieszczelna i straty ciepła na etapie transportowym są ogromne. Często nawet sam piec nie jest eksploatowany prawidłowo, gdyż w wielu przypadkach jest on przeznaczony do użytkowania określonych paliw, a pali się w nim dosłownie wszystkim co nasunie się pod rękę.

innowacyjne ogrzewanie na podczerwieńSame piece niskiej jakości także cechują się sporymi stratami ciepła, które ubywa na samym etapie spalania. Przy takich instalacjach nie ma mowy o skutecznym ogrzewaniu, nie ma więc co się dziwić, że koszta są ogromne, a wydajność praktycznie zerowa. Najlepszym pomysłem w takiej sytuacji jest po prostu zmiana systemu ogrzewania na bardziej wydajny i mniej kosztowny. Bardzo dobrą i ciekawą opcją w tej kategorii jest innowacyjne ogrzewanie na podczerwień, które cechuje się ogromną wydajnością, nawet w domach słabo ocieplonych. Główną zaletom tego typu ogrzewania jest fakt, że trafia ono bezpośrednio do obiektów jakie ma ogrzewać, a straty cieplnej podczas transportu energii cieplnej nie występują. Promienie podczerwieni rozprowadzane są równomiernie po całym pomieszczeniu bezpośrednio nagrzewając meble, ściany, podłogi, sufit, czy też ludzi i zwierzęta. Dodatkowo, powietrze jest nagrzewane pośrednio bez żadnej utraty energii, zarówno przez wiązkę podczerwieni, jak i rzeczy i ludzi oddających ciepło do takiego pokoju. W przeciwieństwie do ogrzewania konwekcyjnego, nie występują tutaj różnice temperatur pomiędzy podłogą, a sufitem.

Ogrzewanie ścian budynku także je odpowiednio wysusza, co sprzyja dłuższemu utrzymywaniu ciepła. Nim bardziej wilgotna jest ściana, tym słabsza jest izolacja, dlatego też jest to cecha dodatkowo zwiększająca opłacalność takiej instalacji.