Zabezpieczenie magazynów za pomocą odbojnic

Magazyny są miejscem, gdzie ruch odbywa się w każdy możliwy sposób. Towary wewnątrz hali transportowane są wózkami widłowymi, docierają do ciągników, bądź mniejszych pojazdów przewożących je dalej, a w międzyczasie pracownicy poruszają się także pieszo. Warto więc zadbać o to, by każdy z nich podczas wykonywania swojej pracy był bezpieczny i nie przyczynił się do żadnego wypadku.

Odbojnice w różnych kształtach

odbojnice magazynoweWłaśnie dlatego powszechne stało się wykorzystywanie odbojnic, które ułatwiają manewrowanie wewnątrz magazynów pojazdami, jak i odgradzają tory jazdy od miejsca dla pracowników. Wysokiej jakości odbojnice dostępne są na rynku w wielu wariantach wielkościowych i różnych kształtach, w zależności od zabezpieczanego miejsca. Pozwalają na dotarcie do nawet najmniejszego miejsca, którego konstrukcja może zostać naruszona podczas załadunków ciężkich pojazdów. Wyróżniają się nie tylko solidnym wykonaniem, ale także żywym kolorem, który nie pozostanie niezauważony przez kierowców oraz magazynierów. Podczas ich produkcji wykorzystuje się atestowaną stal, która odpowiednio zespawana trafia do lakierni proszkowych. Dzięki temu zyskuje się gwarancje, że nałożona powłoka jest bardzo wytrzymała zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia. W ofercie wielu producentów można znaleźć solidne odbojnice magazynowe słupowe, proste, narożne, ale także takie do zastosowania zewnętrznego. Mowa o naprowadzaczach do doków zabezpieczających miejsca załadunków przed zderzeniem z elewacją.

odbojnice magazynoweWybierając odbojnicę do magazynu należy dokładnie określić jakie elementy mają zostać osłonięte. Pomaga to dobrać nie tylko kształt, ale także wielkość. Producenci oferują możliwość wykonania odbojnic na zamówienie, o grubości, wysokości i długości dopasowanej do potrzeb klienta. Można również zmienić kolorystykę na bardziej odblaskową, w zależności od oświetlenia zastosowanego w magazynach. Warto także sprawdzić, czy odbojnice zostały pokryte specjalną warstwą antykorozyjną, zapewniającą dłuższą żywotność. Odbojnice mają za zadanie skutecznie chronić teren całego magazynu przed uszkodzeniami wynikającymi z manewrów pojazdów ładunkowych. Nie oznacza to jednak, że wykorzystywane są tylko w branży przemysłowej.

Najczęściej można je spotkać w kolorze czarno-żółtym, jednak można go dowolnie modyfikować składając zamówienie u producenta. Każdy właściciel magazynu wybiera taki typ odbojnika, który ochroni konkretne miejsce. Właśnie dlatego dostępnych jest wiele kształtów, które pozwalają skutecznie zabezpieczyć konstrukcję hali przed uszkodzeniami.