Zalety domów modułowych

Zbudujemy Twój dom

Zalety domów modułowych

domy modułowe

Budowa domu najczęściej jest procesem długotrwałym, bardzo złożonym. Okazuje się jednak, że wcale tak nie musi być. Niektóre z nich daje się postawić w ciągu zaledwie miesiąca, i to na gruncie podmokłym, skalistym lub piaszczystym. Czym wyróżnia się to nowoczesne budownictwo na miarę XXI wieku?

Dom modułowy ma unikalne właściwości

domy modułoweJakie zalety posiada i czym się wyróżnia? Wygląda niezwykle efektownie. Jest energooszczędny i posiada wszystkie cechy tradycyjnego domu, jednak z klasyką niewiele ma wspólnego. Dom modułowy, bo o nim mowa, wyróżnia się unikalnymi właściwościami. Niewielu o tego rodzaju budownictwie słyszało, gdyż w Polsce nadal jest czymś nowym, jednak słusznie budzi zainteresowanie. Ciekawa jest przede wszystkim technologia, w której powstają domy modułowe. Niemal w całości bowiem wykonywane są w fabryce. Tam tworzona jest ich konstrukcja i elementy wykończeniowe, które następnie są przywożone na miejsce docelowe i składane, często przy pomocy ciężkiego sprzętu (konieczne jest wynajęcie dźwigu). Realizacja projektu trwa około trzech tygodni. Jak sama nazwa wskazuje, takie domy mają kształt modułów. Jest to najczęściej prostokąt w jednej bryle, który może być jednak uzupełniony o inne elementy. Te zalety tego rodzaju nowoczesnego budownictwa sprawiają, że z roku na rok pojawia się coraz więcej domów modułowych. Nowi klienci mają do wyboru coraz to nowe projekty.

domy modułoweNiektóre z nich uwzględniają skośny dach czy poddasze użytkowe, a nawet dodatkowe piętro. Zaletą domów modułowych jest też ich funkcjonalność. Daje się je zamontować niemal na każdym podłożu (nie zawsze potrzebne są fundamenty). Niektóre z tego rodzaju budynków stawiane są na dachu innego, o ile nośność stropu będzie odpowiednia. Co więcej, tego rodzaju budynki można przenosić z miejsca na miejsce, jak również powiększać je o kolejne moduły w zależności od potrzeb i możliwości finansowych. Są całoroczne, jak i sezonowe. A jak wyglądają one w środku? Wbrew pozom, zupełnie zwyczajnie. Właściciele często decydują się na wystrój nowoczesny, minimalistyczny. Ściany działowe wykonane są z płyt gipsowo-włóknowych, w których montuje się przewody instalacyjne. Możliwe jest zastosowanie ogrzewania elektrycznego lub gazowego.

Przyszłość domów modułowych jawi się w jasnych barwach. Koszt ich budowy jest porównywalny z budownictwem tradycyjnym, choć ze względu na nowoczesną stylizację i wykończenie wnętrz może okazać się nieco droższe. Jest jednak propozycją odpowiednią dla każdego, którą warto rozważyć. Tego rodzaju domu są solidne, efektowne, funkcjonalne i energooszczędne.