Zalety szafek montowanych pod umywalką

Organizując aranżację naszej łazienki, chcemy przede wszystkim zachować w niej poczucie czystości. To nie miejsce na rzędy półek, które zapełnialibyśmy kremami i środkami czystości. O wiele lepiej sprawdzają się meble, które pozwalają na ukrycie większości kosmetyków. Jednym z takich rozwiązań są uniwersalne szafki montowane pod umywalką.

Kontrastowa szafka umywalkowa

szafki łazienkowe pod umywalkęTo estetyczne meble nie tylko dla małych łazienek, dobrze jest zachować minimalizm w każdym pomieszczeniu tego typu. Czasy masywnych i wolnostojących umywalek na szczęście odchodzą w zapomnienie. Te zajmowały niepotrzebnie miejsce. Dziś prym wiodą nablatowe umywalki, które można zamontować na praktycznej szafce. Dzięki temu uda nam się zagospodarować przestrzeń, która niegdyś zostawała niewykorzystana. Takie szafki potrafią być naprawdę pojemne, a wciąż zostawiają w łazience wolą przestrzeń. Zanim wybierzemy odpowiednią, powinniśmy zastanowić się, w jakim stylu urządzamy naszą łazienkę. Jednym z głównych elementów będzie jej zlew. Zazwyczaj szafka łazienkowa pod umywalkę tworzy z nim ciekawy kontrast. Do klasycznych, białych mis poleca się ciemne blaty. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesny, czarny zlew możemy zainwestować w jasną, nawet białą szafkę. Połączenie tych samych kolorów sprawdza się w małych łazienkach – tam umywalka może wtapiać się kolorystycznie w blat szafki. Pamiętajmy, że takie meble są szczególnie narażone na wilgoć i zamoczenie.

szafki łazienkowe pod umywalkęDlatego istotne jest, by były pokryte specjalną powłoką, która je ochroni. Dobrze, by pokryte były nie tylko fronty, ale też korpusy. Dobre usytuowanie szafki pod umywalką nie pozostaje bez znaczenia. Niech będzie odrobinę odsunięta od ściany – to zapewni właściwą cyrkulację powietrza, co ochroni mebel przed wilgocią, która mogłaby zbierać się za nim. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać szafki z zamykanymi drzwiczkami lub szeregiem wysuwanych koszy i półek. Te drugie szczególnie cenią sobie mieszkańcy, których łazienki nie cieszą się dużym metrażem. Tam otwieranie drzwiczek dodatkowo utrudniałoby poruszanie się w małej przestrzeni. Trzymanie kosmetyków i środków czystości w zamkniętych szafkach pomaga w zachowaniu czystości. W szafie zbiera się mniej kurzu, więc wnętrze możemy myć zdecydowanie rzadziej. Natomiast otwarte regały są narażona na osiadanie nieestetycznej warstwy zanieczyszczeń.

Często mycie półek, na których trzymamy całą kolekcję kosmetyków, jest bardzo uciążliwe. Podwieszane szafki łazienkowe pod umywalkę pozwolą na łatwiejsze odkurzanie i mycie podłóg. Będziemy mogli zamontować mebel tak, by swobodnie zmieścić pod niego wąż odkurzacza.