Zaprojektowanie przydomowego ogródka

Przy większych powierzchniowo działkach nie zawsze można cieszyć się zieloną trawą każdego poranka. Warto jednak spróbować to zmienić. Dzięki posiadaniu zieleni dookoła swojego domu, będzie on ładniej wyglądał. Roślinność spowoduje, że mniej pyłu i kurzu będzie dostawać się do środka.

Aranżacja strefy wypoczynkowej

aranżacja ogrodówBędzie to odczuwalne, zwłaszcza jeśli dom mieści się w miejscu mało zabudowanym. Można także zyskać dodatkową przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Wiele osób nazywa część wypoczynkową na tarasie „zielonym salonem”. To idealne miejsce do wspólnego spożywania posiłków w bliskim otoczeniu kwitnących krzewów, kwiatów czy drzew. Dobrze zaprojektowana aranżacja ogrodów prawie zawsze przewiduje istnienie takiej strefy wypoczynkowej. Przydaje się ona zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy drewniana altana może być częstym miejscem spotkań. Warto jednak pamiętać o tym, że zaprojektowanie i wykonanie takiej przestrzeni to nie tylko praca architekta zieleni. Bardzo często podwykonawcami są stolarze czy kamieniarze. Warto skorzystać z ich usług, ponieważ są oni znawcami pracy z surowcami naturalnymi. Potrafią stworzyć oryginalne i wyjątkowe konstrukcje, na które z zazdrością będą patrzeć sąsiedzi. Zamawiając usługę projektowania zieleni, otrzymuje się koncepcję tego, jak ma zostać zagospodarowany teren na posesji.

aranżacja ogrodówMusi on zawierać rzut terenu, wykonany w programie graficznym oraz przekrój. Dokładnie opisany schemat techniczno-budowlany pomoże w realizacji tej koncepcji. W ramach zamawiania takiej usług otrzymuje się także dokładne rozplanowanie, zawierające listę wszystkich gatunków roślin do zasadzenia, układ oświetlenia oraz systemów nawadniających. Dostanie się także wskazówki, które pozwolą nawet laikowi zapewnić roślinności właściwą opiekę. Dzięki temu uniknie się sytuacji, że roślinność zeschnie lub nie przyjmie się. Wszystkie plany wykonane przez architekta są dostosowane do warunków, jakie panują na terenie danej posesji. Może to być specyficzny układ terenu, słaby dostęp do światła czy chęć wpasowania całości projektu do zastanej zabudowy np. w sąsiedztwie. Oddając w ręce profesjonalistów wygląd swojego trawnika, można być świadkiem jego całkowitej metamorfozy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nudną zieleń przekształcić w przestrzeń, z którego nie będzie chciało się wychodzić.

Można zaaranżować takie miejsce w różnorodnym stylu, stworzyć ogródek warzywny czy wystylizowany na styl japoński. Jest to możliwe, nawet przy posiadaniu niewielkiego metrażu działki. Profesjonalista zadba o to, żeby każdy jej centymetr był zagospodarowany w sposób dający użytkownikom jak najwięcej satysfakcji.